метінвест
метінвест Фото socportal.info

ЗМІ: Вітчизняні компанії почали перемагати у боротьбі за довіру інвесторів до України

  Попри те, що залучати інвестиції останніми роками вітчизняним компаніям стало значно важче, вони знаходять шляхи для вирішення цього завдання

  Час, коли іноземні банки були відкриті до кредитування українських компаній, давно залишився в минулому. Залучати гроші на розвиток стало дуже непросто. Кредитори та інвестори почали рахувати буквально кожну копійку, дуже ретельно і прискіпливо оцінювати бізнес позичальника. Про це повідомляє 112.ua.

  У матеріалі зазначається, що на зміну популярним раніше фінансовим інструментам нині прийшли такі затребувані для українського бізнесу інструменти, як реструктуризація та рефінансування старих боргів.

  "Через низку об'єктивних факторів необхідність знижувати боргове навантаження в останні роки актуальна для багатьох українських компаній. Їм потрібні рішення: конструктивні, логічні і прагматичні. Значно зріс попит на грамотні реструктуризації", – розповів керуючий директор інвестиційно-банківського департаменту Concorde Capital Сергій Чуйкін.

  Більш того, нині до реструктуризації, часткового рефінансування довелося вдаватися навіть найбільшим гравцям ринку.

  "Це досить складні кейси, в яких беруть участь не лише банки, але і кредитно-експортні агентства, власники облігацій, синдикати міжнародних банків, локальних. Мова йде про різні типи кредиторів, інтереси яких потрібно врахувати", – зазначає Чуйкін.

  Серед топ-угод останніх років можна відзначити угоду "Метінвесту" з рефінансування своєї заборгованості (2,27 млрд доларів США), що визнана угодою 2018 року серед емітентів країн Європи, Близького Сходу і Африки за версією журналу IFR, нагороди якого вважаються найпрестижнішими у світовому фінансовому співтоваристві.

  В якості спільних організаторів рефінансування облігацій і координуючих уповноважених провідних організаторів угоди по лінії передекспортного фінансування виступили Deutsche Bank ING спільно з Natixis та UniCredit.

  "Проведена "Метінвестом" транзакція унікальна: компанія реструктурувала свій борг і зробила це на досить дружніх інвесторам умовах. Зараз ці папери добре торгуються", – розповідає інвестиційний банкір Dragon Capital Сергій Фурса.

  Попередній матеріал
  Президент підписав закон, що зобов'язує УПЦ МП змінити назву
  Наступний матеріал
  Промисловці заявляють про актуальну проблему нестачі рухомого складу піввагонів УЗ – ЦТС
  Теги:
  Loading...