Сили оборони продовжують наступальну операцію на території Курщини і масово беруть у полон "освободітєлєй". Подекуди росіяни самі піднімають руки і здаються. Обмінний фонд – одна з цілей Курської операції, про це постійно наголошує президент. І нині ми бачимо її результати, кажуть аналітики. Трохи більше, ніж за місяць Курського наступу відбулися три обміни полоненими. Раніше терміни між поверненнями наших додому були надто довгими, бо росія цей процес буквально ігнорувала. Чи справді спрацював Курськ та чому росія так раптово заходилася обмінювати наших на своїх, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Марти Шикули.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Беремо у полон" – цю фразу від президента та головкома нині ми чуємо часто у звіті з фронту чи у зверненні до українців. Обмінний фонд – одна з цілей Курської операції, яку на відмінно виконують Сили оборони. З перших днів роботи на Курщині наші армійці шаленими темпами беруть окупантів у полон. А деякі російські вояки самі просяться до рук ЗСУ.
"Контролювали посадку свою навпроти ферми. П'ять днів стріляли, а на п'ятий день о шостій ранку вони підняли білий прапор перед нами", – розповів молодший сержант окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ на позивний "Принц".
Бійці окремої механізованої Степової бригади взяли в полон одразу 13 окупантів, яких кремль перекинув під Суджу з іншого напрямку.
"Чотири з них були "300-ті", а інші молоді якути просили: "Брат, дай води, брат, дай сігарєт"", – додав "Принц".
Середина вересня – відбувається обмін військовополоненими. Додому повертаються 49 українців та українок. І вперше за тривалий час серед визволених – "азовці". Наступного дня оголошують про ще один обмін. Із лап окупантів виривають 103 українських полонених. І знову серед них – "азовці". Загалом за час Курської операції вдалося провести три обміни.
Раніше про такі часті визволення наших із лап окупантів можна було лише мріяти. Це питання для росії було неактуальним. Ба більше, кремль просто блокував усі запити Києва і відмовлявся затверджувати списки, які Україна надавала російській стороні. Ситуація кардинально змінилася після того, як Сили оборони зайшли на Курщину. Аналітики певні: усе через те, що Силам оборони вдалося взяти у полон "жирні фігури".
"Кадирівці", фсбшники, дрг. Сумщина від них страждала від початку повномасштабки. Там дійсно є матеріал, яким можна обмінюватися і кого захоплювати", – пояснив військовий експерт Павло Нарожний.
Читайте також: Поповнюють обмінний фонд: українські морпіхи взяли в полон росіян у Курській області.
"Коли путін обіцяв, що не буде використовувати строковиків у бойових діях, а виявляється так, що він змушений їх використовувати і використовує їх доволі широко. І, до речі, вони так само зараз є, тобто з цього угруповання 40 000, значна частка – це солдати строкової служби, які продовжують потрапляти в полон. Тому це обмінний фонд людей", – зауважив військовий оглядач Денис Попович.
"Кадирівці", "ахматівці" та строковики мають особливу цінність: російська сторона вимагає повернути їх передусім.
"Передають наших полонених особливо тоді, коли це цікаво для них. 3-я штурмова, "Азов", вони їх катують, тортури, шалені терміни ув'язнення дають. Вони не хочуть їх просто так обмінювати, в України просто на той період не було кого запропонувати російській федерації. А як тільки в нас з’являється хтось цікавий, смачний, то російська федерація аж підстрибує, сама обриває телефони і каже, що ми готові – кого вам потрібно, що вам потрібно. Останній раз вони забрали строковиків, аж гай шумів. Бо для росії строковики – це дуже чутлива тема, не скажу, що болюча вкрай, але чутлива. Тому набагато простіше їх зараз витягнути, забрати, щоб не створювати зайву точку напруги російському суспільстві", – зазначив консультант комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвитки Іван Ступак.
"Ми набрали дуже велику кількість саме строковиків. Були дуже великі штурми. Вони на міцні штурми кидають сирійців, не з суспільства. А строковики – це може бути геть хто завгодно, від 19 до 21. В них є батьки, родичі. І вони всі будуть оббивати пороги військкоматів, будуть писати повідомлення в соціальних мережах, тиснути на владу всіма можливими методами. Тому ми і повертаємо додому, зокрема, "азовців", які більш як два роки у полоні знаходилися. Пожвавився процес обміну полоненими", – додав Павло Нарожний.
Аналітики кажуть, Курська операція не просто змінила хід війни, Сили оборони показали окупантам, що своєю силою можуть багато. Основне – змусити росіян повертати наших бранців додому.
"Тільки завдяки тому, що вдалося поповнити обмінний фонд, в результаті того, що в Курській області було захоплено багато солдатів строкової служби російської армії, вдалося пришвидшити обмін. Це і є інструмент. І для того, щоб ми говорили про ту ж саму Запорізьку атомну станцію, треба говорити про те, що звільняйте, наприклад, зараз, в обмін на те, що Україна не буде завдавати ударів по якихось об’єктах. Тільки так воно працює", – сказав політичний консультант Олександр Мусієнко.
Тому Сили оборони не зупиняються. На Курщині влаштували ще один прорив російського кордону та пішли полювати на так званий обмінний фонд.
Марта Шикула, "5 канал"
Дивіться також:
Дивіться також фотогалерею за темою:
Другий тиждень рейду на Курщині: який вигляд має кордон – фото








