пенсії
пенсії 5 канал

Запровадження накопичувальної системи пенсій заведе чесний бізнес у "тінь" – експерт

  Читайте по-русски
  Якщо економіка не розвивається, не створюються нові робочі місця та немає притоку робочої сили, то пенсійна система не працюватиме

  Протягом останніх 10 років багато країн відмовилося від впровадження другого рівня пенсійної системи. Аргументів на користь уведення загальнообов'язкового накопичування пенсій в Україні зараз немає. Таку думку висловив 24 каналу економічний експерт Віктор Скаршевський.

  При запровадженні другого рівня пенсійної системи постає питання, куди вкладатимуться ці гроші? За оцінками експертів, йдеться про приблизно 100 мільярдів гривень, які матимуть недержавні пенсійні фонди.

  "У нас немає фондового ринку. Є лише два варіанти – депозити в банках та ОВДП. Все! Промисловість, розвиток економіки через Фондовий ринок – в Україні таких інструментів немає. Це проблема не лише пенсій чи пенсійних фондів, а загальноекономічна. Адже у нас дуже примітивна економіка", – зауважує Віктор Скаршевський.

  Експерт пояснив, що українська економіка сировинна, з двома видами експорту продукції – аграрна та металургійна, яка становить 70% всього українського експорту.

  Якщо запроваджувати другий рівень у запропонованому вигляді, це ще більше натисне на бізнес, який чесно працює і стимулюватиме його перехід в тінь. Адже тіньовий бізнес податки не платить, зауважується у статті.

  "У нас й без того дуже високе навантаження на фонд заробітної плати. А тут ще хочуть його підвищити. Запропонованим законопроєктом пропонують взяти 2% у роботодавців і 2% у працівника. Зараз не на часі такі ініціативи. Це підтверджує економічно-фінансовий аналіз та досвід східноєвропейських країн (Польща, Чехія, Естонія)", – переконаний Скаршевський.

  Він наголосив, що наразі немає чітких аргументів, які б переконували в необхідності упровадження другого рівня і що це розв'яже проблему депопуляції України. Адже накопичувальний рівень – перерозподіл грошей, а не створення нових доходів. Тобто, якщо буде низька зарплата, то будуть й низькі пенсії.

  "У бідній економіці високих пенсій не може бути, за визначенням. Це лише погіршить економічно-фінансову ситуацію та не вирішить проблему," – вважає Скаршевський.

  Як зауважує експерт, у нас кожні 5-6 років відбувається економічна криза. Ці кризи запрограмовані, адже українська економіка аграрно-сировинна і залежить від зовнішньоекономічної кон'юнктури на цих ринках. А вона завжди або зростає, або падає, бо циклічна. Наша економіка дуже маленька і вона чутлива до цього. Тому відбуваються інфляції, девальвації, різке зростання безробіття тощо.

  Якщо економіка не розвивається, не створюються нові робочі місця та немає притоку робочої сили, то пенсійна система не працюватиме. Це проблема не лише України, а багатьох країн світу. На жаль, проблеми запрограмовані, а інструментарій, завдяки якому пропонується їх вирішувати, поки відсутній, йдеться в матеріалі..

  Попередній матеріал
  Нова пенсійна система: у Мінсоцполітики не змогли пояснити, як держава захищатиме гроші населення
  Наступний матеріал
  Спеціальний тунель і армія дезінфекторів: як Путін ховається від коронавірусу
  Теги:
  Loading...