Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідчення zn.ua

Нова пенсійна система: у Мінсоцполітики не змогли пояснити, як держава захищатиме гроші населення

  Читайте по-русски
  Другий рівень пенсійної системи передбачає щомісячні обов'язкові відрахування із зарплати до обраного платником сертифікованого недержавного фонду

  Наразі немає чітких фінансових, економічних, соціальних аргументів на користь того, що в Україні слід вводити загальнообов'язкову накопичувальну систему пенсій, вважає економічний експерт Віктор Скаршевський. Про повідомляє "24 канал".

  За його словами, введення другого рівня пенсійної системи породить серед населення певні страхи – зокрема, ризики втратити всі гроші. Оскільки в межах другого рівня пенсійної системи передбачається внесення щомісячних обов'язкових відрахувань із зарплати до обраного платником сертифікованого недержавного пенсійного чи накопичувального фонду, пояснює Скаршевський. І українці побоюються, переконаний він, що всі ці недержавні фонди можуть "луснути", як мильна бульбашка.

  Крім того, міністр соцполітики Марина Лазебна не змогла чітко пояснити, як саме захищатимуть ці гроші. На запитання про те, що треба зробити, аби кошти українців у недержавних фондах накопичилися і примножилися, вона відповіла, що для цього формується система захисту. І додала, що держава має таке зобов’язання - гарантувати, через відповідальність тих, хто це буде робити, вкладення цих коштів, захист цих коштів.

  "Це правила гри. І тут уже, до речі, міністерство, таку соціальну функцію відіграє. Ми говоримо про те, що ми маємо розповісти суспільству, чому це потрібно. Але Міністерство фінансів, Міністерство економіки, регулятор, який є на ринку, вони мають створити умови для захищеності цих коштів. Ми над цим теж працюємо", – сказала Лазебна.

  Попередній матеріал
  "Українською звучить смачніше": посольство України у США подякувало McDonald's за мовну політику
  Наступний матеріал
  Запровадження накопичувальної системи пенсій заведе чесний бізнес у "тінь" – експерт
  Теги:
  Loading...