dt.ua

Запровадивши другий рівень пенсійної системи, держава може "кинути" пенсіонерів – Рева

  Читайте по-русски
  На думку ексміністра, в Україні відсутні умови для запровадження системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення

  Запровадження загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення (другого рівня пенсійної системи) зазнало великої критики, і шукати їй альтернативу вже закликала Федерація роботодавців України, повідомляє "24 канал".

  Ексміністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що в Україні немає умов для впровадження цієї системи.

  "Про яке накопичення йде мова? Ну добре, зберете ви 100 млрд в недержавні пенсійні фонди. 7% одразу заберуть на адміністрування. На хвилиночку, це 7 млрд грн на рік... Далі що? В які цінні папери будуть вкладатися ці кошти? Покажіть хоч одну структуру, яка присутня на фондовому ринку України 20 років. Назвіть, хоч одну! Жодної немає", – переконує експерт.

  За його словами, "пенсійні" кошти будуть витрачені на фінансування держборгу України, і в результаті держава "кине" пенсіонерів – як це відбувалося з вкладниками Ощадбанку СРСР.

  "І якщо Україна не оголошує дефолт за борговими зобов’язаннями, бо боїться наслідків від міжнародних фінансових організацій, то чи боятиметься вона своїх пенсіонерів, яких держава просто кине, як це було із вкладниками радянського Ощадбанку? Питання риторичне. Тому висновок дуже простий – це афера століття. І ті, хто її проштовхує, просто негідники!", – наголошує ексміністр.

  Втім, фахівці переконані, що введення нової системи зашкодить легальному бізнесу, на плечі якого, крім усього, ляжуть ще й виплати в ПФ. Й офіційні роботодавці втратять конкурентоспроможність під постійно зростаючим фіскальним навантаженням. В той же час ті, хто вирішить працювати "в чорну" або "в сіру", отримають надприбутки.

  Попередній матеріал
  Кулеба назвав компроміси щодо Донбасу і Криму, на які готова Україна
  Наступний матеріал
  Кількість безробітних росте, а уряд не виконує навіть мінімальних обіцянок – ЗМІ
  Теги:
  Loading...