металобрухт
металобрухт Depositphotos

Законопроєкт 2207-1 "Про управління відходами" суперечить світовій практиці – представники бізнесу

  Читайте по-русски
  Поширюючи дію проєкту закону на операції з металобрухтом, його розробники значно ускладнюють процес збору і переробки

  Зареєстрований у ВР законопроєкт 2207-1 "Про управління відходами" створює корупційні ризики і суперечить світовій практиці. Його затвердження вдарить по малому і середньому бізнесу. Про це йдеться у зверненні Української асоціації вторинних матеріалів і ОП "Укрметалургпром" до глави Комітету ВРУ з питань екології та природокористування Олега Бондаренка, повідомляє "Обозреватель".

  Серед головних ризиків запропонованого до розгляду в Раді законопроєкту у зверненні вказано корупційну складову в процесі управління операціями з металобрухтом, що, зокрема, пов'язано зі збільшенням кількості довільних процедур. Адже замість скасованого у 2015 році ліцензування госпдіяльності із заготівлі та переробки металобрухту кольорових і чорних металів передбачене введення цілої низки дозволів, повідомлень, висновків.

  Як сказано в листі, мета законопроєкту – удосконалення системи управління відходами в Україні. Та поширюючи його дію на операції з металобрухтом, розробники законопроєкту значно ускладнюють процес збору і переробки.

  "Процес управління металобрухтом стає значно більш зарегульованим і має високі корупційні ризики", – переконані автори звернення. Вони акцентують увагу глави екологічного комітету на тому, що під дію законопроєкту підпадають усі без винятку операції з металобрухтом.

  Вони також наголошують, що цей законопроєкт суперечить Закону України "Про металобрухт", який регулює проведення операцій із металобрухтом.

  Підписанти звернення також наголошують, що запропонований законопроєкт ударить, передусім, по малому і середньому бізнесу.

  Крім того, на їхню думку, він не відповідає низці міжнародних норм і практик ЄС, зокрема, нормам Базельської конвенції – у частині контролю за транскордонними перевезеннями відходів.

  "Цей законопроєкт суттєво вплине на ринок операцій із металобрухтом, призведе до уповільнення економічного розвитку малого і середнього бізнесу та впровадить нові корупційні моделі проходження дозвільної системи в державних органах", – сказано у зверненні.

  У зв'язку з цим представники бізнесу, які підписалися під даним зверненням, пропонують врегулювати питання управління металобрухтом за допомогою внесення змін до Закону України "Про металобрухт", гармонізуючи його при цьому з нормами європейського законодавства. А для якісної роботи над необхідними змінами до робочої групи при профільному комітеті ВРУ закликають включити представників підприємств, що займаються заготівлею і переробкою металобрухту.

  Попередній матеріал
  За медогляд – 2 тис. доларів: лікаря київського онкодиспансеру впіймали на отриманні хабара
  Наступний матеріал
  Італійський тренер Мальдера показав патріотичне українське тату – фото
  Теги: