Закон України
Закон України president.gov.ua

Законопроєкт №1210 ставить під сумнів нормальне функціонування галузі – Марунич

  Читайте по-русски
  Експерт попереджає, що ГЗК доведеться зупинити роботу, а економіка втратить мільярди доларів інвестицій і десятки тисяч робочих місць

  На розгляді у Верховній Раді наразі перебуває законопроєкт №1210, який передбачає різке підвищення рентних ставок на низку сировинних товарів – а це призведе до вкрай негативних наслідків. Як передає "24 канал", на цьому наголосив експерт Дмитро Марунич.

  Він вважає, що нормальний бізнес не зможе працювати в таких умовах. Тож для економіки нічого позитивного таке рішення не принесе.

  "По-перше, цілий ряд проєктів закриються, стануть нерентабельними і невигідними. Через нестабільність податкового законодавства стосовно підприємств, котрі добувають руду, будуть переглянуті західні інвестиції. По-друге, ставиться під сумнів нормальне функціонування галузі взагалі", – акцентував експерт.

  Зміни, передбачені проєктом закону №1210, фактично знищать залізорудну промисловість України, попереджає Марунич. Гірничо-збагачувальним комбінатам доведеться зупинити свою роботу, а економіка втратить мільярди доларів інвестицій і десятки тисяч робочих місць.

  Раніше голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Данило Гетманцев пообіцяв, що законопроєкт №1210 не буде розглядатися кулуарно, без консультацій з бізнесом і експертами.

  "Ми хочемо ухвалити якісний закон, – заявив "слуга народу". – Тому нам потрібен діалог, щоб почути один одного і знайти баланс".

  Саме з метою цього діалогу була створена робоча група для напрацювання змін до законопроєкту. У неї увійшли представники бізнесу, Державної податкової служби і експерти. Але як зазначив один з учасників групи – президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков – спільна робота виявилася неефективною.

  "На засіданні депутати вислухали зауваження, покивали головами і вирішили винести законопроєкт №1210 на голосування в першому читанні без змін. Лише пообіцяли, що правки можна буде внести у перерві між першим та другим читанням", – заявив він.

  Попередній матеріал
  Поспіх при зміні Податкового кодексу негативно позначиться на українській економіці – Южаніна
  Наступний матеріал
  Під час розмови Трампа із Зеленським був присутній Помпео – CNN
  Теги: