Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Кадр із відео програми \"Схеми\"

Законопроект №1210 залишає незмінною ренту для марганцевої руди, яку видобувають ГЗК олігарха Коломойського

  Читайте по-русски
  Експерти прогнозують, що через підвищення рентної плати закриється третина вітчизняного виробництва

  У разі прийняття скандального законопроекту №1210 про зміну податкового законодавства великі гірничорудні підприємства з низькою собівартістю, можливо, залишаться на плаву, але ті, у яких собівартість продукції висока, будуть змушені припинити роботу. Таку думку висловив глава відділу аналітики Adamant capital Костянтин Фастовець в статті 112.ua "Тютюнники, ГЗК і навіть Rozetka: Найбільші компанії України можуть закритися через податкові ініціатив" зеленої "влади".

  "Останнім часом кон'юнктура на світовому ринку дозволяла українським ГЗК працювати маржинально, але якщо рента буде підвищена так, як це пропонується в законопроекті № 1210, у багатьох підприємств виникнуть серйозні проблеми", – сказав Фастовець. Він уточнив, що це не сприяє поліпшенню інвестиційного клімату в країні.

  Експерти прогнозують, що через підвищення рентної плати закриється третина вітчизняного виробництва. Крім того, Україна втратить 70% експорту руди і, як наслідок, близько 30% всіх валютних надходжень. Залізнична галузь в цьому випадку може втратити 40% обсягів вантажоперевезення. Зростання вартості видобутку залізної руди в Україні призведе до зростання трудової міграції, підкреслюють експерти. Згідно з дослідженням одного з представників четвірки світових аудиторів - PWC, податкові ініціативи, закладені в законопроектах № 1210 і № 1210-1, зроблять видобуток руди в Україні в 9 разів дорожче, ніж в Росії.

  При цьому законопроект № 1210 залишає незмінною ставку ренти для марганцевої руди, яку видобувають ГЗК олігарха Ігоря Коломойського, який має величезний вплив на команду Зеленського.

  Законопроект № 1210 створив серйозні проблеми і для підприємств металургійної галузі. Про загрозу зупинки залізорудної шахти ім. Артема в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди згідно із законопроектом № 1210 заявив металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг". Про це сказав заступник генерального директора комбінату Володимир Ткаченко, виступаючи на засіданні робочої групи комітету ВР з питань податкової та митної політики. На шахті працюють понад тисячу осіб. На початку жовтня був зупинений Дніпровський металургійний завод ім. Петровського ("Петрівка"). Про необхідність переглядати на 2020 рік бюджети і плани модернізації, ефективного управління персоналом заявив гендиректор Інгулецького ГЗК Олександр Герасимчук. У зв'язку з важкою економічною ситуацією на ГЗК "Суха Балка" керівництво змушене перевести апарат управління на триденний режим роботи з 1 грудня.

  Закрилася вже тютюнова фабрика в Україні – одна з найбільших тютюнових компаній British American Tobaсco (ВАТ). Про намір переглянути роботу своїх потужностей в країні повідомили і в "Філіп Морріс Україна".

  Попередній матеріал
  У "Філіп Морріс Україна" серйозно стурбовані нормами законопроекту №1210 – директор із зовнішніх зв'язків
  Наступний матеріал
  У Києві видавництво "Горобець" презентувало факсимільні середньовічні видання – подробиці
  Теги:
  Loading...