Податки Depositphotos

"Закон сирий": Дудник вказав на недоліки запропонованих змін до Податкового кодексу

  Читайте по-русски
  Перш за все, на його думку, вкрай шкідливими можуть стати ініціативи щодо введення рентної плати за видобуток руди

  Запропоновані зміни до Податкового кодексу переповнені положеннями, які погіршать ситуацію з оподаткуванням і збільшать податкове навантаження на платників податків. Їх прийняття може стати великим кроком назад для України. Таку думку в ході засідання в Європейській бізнес-асоціації висловив директор податкового відділу PWC Україна Максим Дудник.

  "Законопроект відверто сирий. Він мав би поліпшити податковий клімат в Україні, наблизити Україну до реалій, світових трендів з оподаткування і спрямований був на впровадження правил BEPS. Але туди додали кілька дуже складних і неоднозначних елементів", - зазначив Дудник.

  Перш за все, на його думку, вкрай шкідливими можуть стати ініціативи щодо введення рентної плати за видобуток руди, а також певні положення, що стосуються податку на прибуток.

  "Такі нововведення, які змінюють оподаткування рентної плати для окремих видів бізнесу або оподаткування податком на прибуток підприємств - дуже сумнівні і потребують суттєвого доопрацювання. У цій та багатьох інших частинах закон сирий. Над ним треба думати, його треба доопрацьовувати, залучати до цього бізнес асоціації, слухати, що вони говорять - і вирішувати проблемні моменти, приходити до якогось компромісу, щоб не погіршити істотно ситуацію з оподаткуванням і бізнес-кліматом в Україні ", - підкреслив Дудник.

  В цілому запропоновані зміни директор PWC оцінює негативно.

  "Закон містить багато положень, які суттєво збільшують податкове навантаження на платників податків і вносять зміни в адміністрування податків. Я б не розцінював всі запропоновані зміни як позитивні. На мою думку, їх введення може стати великим кроком назад для України", - резюмував Дудник.

  Попередній матеріал
  Польща продовжуватиме курс на підтримку євроінтеграції України – заява
  Наступний матеріал
  В Україні знову заборонили популярне знеболювальне – яка причина
  Теги: