999.md

Закон про експортне мито на лом відповідає міжнародним зобов'язанням України - експерти

  Міністерство економіки звернулося до Президента України з рекомендацією підписати прийнятий Верховною Радою закон про пролонгацію дії підвищеного вивізного мита на брухт чорних металів у розмірі 30 євро за тонну

  Як розповів голова комітету ВР з питань промислової політики Віктор Галасюк, закон був прийнятий парламентом для того, щоб ліквідувати критичний дефіцит сировини для українських металургійних заводів, з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості, а також забезпечення можливості відновлення інфраструктури, повідомляє видання "Українські новини".

  "Я сподіваюся, що позиція Президента буде державницькою, і він підпише металургійний закон і продовжить його дії на два роки. Тому що, по-перше, він відповідає національним інтересам України. Він не тільки ліквідує критичний дефіцит сировини металобрухту для українських заводів, не тільки забезпечує потреби оборонної промисловості, але, що дуже важливо, цей закон не дав вкрасти робочі місця українських металургів. Він дозволив зберегти більше 20 000 робочих місць в гірничо-металургійному комплексі. Він збільшив на 30% надходження цієї сировини на металургійні заводи. Його ефект для бюджету становить майже 1,5 млрд грн на рік - цих надходжень не було б, якби це мито не було підняте. Більш того, навіть не дивлячись на істотне скорочення експорту металобрухту в натуральному обсязі, надходження до державного бюджету від експорту цього брухту також виросли. Тобто цей закон надав сировину українським металургам, зброю і техніку українській армії, роботу і зарплату українцям. І що дуже важливо, цей закон стосується не тільки металургії, не тільки промисловості, він стосується кожного українця, адже від експортних надходжень залежить стабільність гривні і ціни в магазинах", - упевнений нардеп.

  Заступник гендиректора "АрселорМіттал Кривий Ріг" Володимир Ткаченко також вважає, що Президент підпише закон.

  "Я думаю, що він прийме правильне рішення. Тим більше, що це рішення, яке було ініційовано парламентським комітетом з питань промислової політики, підтримане 260 голосами народних депутатів України, і підтримано Міністерством економіки України, Міністерством економіки та торгівлі", - нагадав Ткаченко.

  Віктор Галасюк відзначає, що цей закон в повній мірі відповідає міжнародним зобов'язанням України, оскільки підпадає під статтю 21 генеральної угоди про тарифи й торгівлю, яка називається "Винятки з міркувань безпеки".

  "Згідно з цією статтею, країна в надзвичайних умовах, в яких сьогодні, на жаль, опинилась Україна, має право здійснювати тимчасові вимушені, але надзвичайно важливі заходи", - говорить глава комітету ВР. Він також нагадує, що в Китаї, наприклад, мито на експорт металобрухту становить 40%.

  "Це практично в 2,5 рази більше, ніж те, що ми сьогодні тимчасово встановили в Україні. Тобто країна захищає свою національну безпеку, свої економічні інтереси, робочі місця своїх громадян. Я хочу підкреслити, що в таких питаннях українська дипломатія повинна виходити на більш високий рівень, ніж комерційні переговори, адже сьогодні Україна - це не просто торговий партнер Європи або інших країн світу, сьогодні Україна - це форпост західної цивілізації, проти якого відбувається військова агресія ", - підсумував нардеп. 

  Попередній матеріал
  Чергове підвищення тарифів буде мати негативний наслідок для промисловості - нардеп Гусак
  Наступний матеріал
  На Бориспільському шосе з'явився новий в’їзний знак до столиці
  Loading...

  "АрселорМіттал" очікує продовження дії закону про мита на вивіз брухту з країни - ЗМІ

  Експортне мито на брухт чорних металів: чим важливий закон

  "Укроборонпром" показав видовищний політ модернізованого Ан-26

  Папа Римський приєднався до молитви і попросив миру "для дорогої української землі"

  За січень-травень у в'їзді в Україну відмовлено 1471 громадянину РФ – ЗМІ

  "День великих надій та очікувань": Президент привітав українців із Днем молоді