999.md

Експортне мито на брухт чорних металів: чим важливий закон

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі рекомендувало Президенту України Петру Порошенку підписати закон про експортне мито на брухт чорних металів, який раніше був прийнятий парламентом

  Як зазначає заступник гендиректора АрселорМiттал Кривий Рiг Володимир Ткаченко, якщо питання вивезення будь-якої стратегічної сировини розглянути з боку металургійної галузі, то тут ситуація однозначна, повідомляє видання "Новое время".

  "Українське машинобудування, яке є найбільшим постачальником металобрухту, не розвивається, скорочується вже багато років. Тому сьогодні ми зіткнулися з проблемою скорочення збору металобрухту в самій країні, в основному через постійне зниження надходження металобрухту від машинобудівних підприємств. Металобрухт для України - країни, яка завжди входила в десятку найбільших виробників сталі в світі, - це справді стратегічний ресурс", - говорить Ткаченко.

  За його словами, сьогодні імпортувати в Україну готову металопродукцію можна майже зі всіх країн світу з нульовим митним тарифом, що означає незахищеність України від імпорту.

  "У той же час наші основні конкуренти, в тому числі і найбільший одержувач українського металобрухту - Туреччина, захищені високими, в 20% і більше, митами на готову металопродукцію. Якщо ж говорити про інші країни, то там імпорту брухту з України майже не було в останні роки. Якусь частину отримувало Придністров'я, яке де-юре є частиною Молдови, але перебуває повністю під контролем Росії", - додав заступник гендиректора.

  Він відзначає, що в ЄС заявляють, що Україна брала на себе зобов'язання не вводити експортні мита, хоча для європейських металургів немає якої-небудь значної зацікавленості в тому, є мито чи ні, а експорт української металопродукції в ЄС не збільшується, а зменшився.

  "У той же час металургія залишається дуже важливою галуззю для економіки України, оскільки вона забезпечує приплив валюти, яка необхідна нам для покупки імпортних товарів на різних ринках. Металургія - це традиційно експортна галузь. Особливість металургії ще і в тому, що паралельно з іншими супутніми галузями, які обслуговують гірничо-металургійний комплекс, вона забезпечує робочі місця для сотень тисяч людей, забезпечуючи їм всебічну соціальну підтримку", - наголосив Ткаченко.

  Попередній матеріал
  Рада ЄС сьогодні продовжить санкцій проти Росії – Порошенко
  Наступний матеріал
  Tesla вироблятиме електромобілі в Шанхаї, аби знизити собівартість авто
  Loading...

  Відсьогодні в Україні офіційно не діє скандальний "закон Савченко"

  В Україні офіційно заборонена "георгіївська стрічка"

  Відомому російському блогеру заборонили в'їзд в Україну

  Важливо для євроінтеграції: Президент підписав закон про оцінку впливу на довкілля

  Порошенко підписав закон про створення друкованих ЗМІ Міноборони на час проведення АТО

  Порошенко підписав закон, що посилює захист поранених вояків АТО