Загроза аварії на Бортницькій станції аерації [відео]

  Загроза аварії на Бортницькій станції аерації. Через відлигу можуть не витримати захисні дамби. Тоді нечистоти забруднять гектари землі навколо. Аби уникнути екологічної катастрофи необхідно близько 6-ти мільйонів гривень. КМДА шукає інвесторів для реконструкції станції, оскільки місто таких грошей немає.

  Щодня на аераційну станцію Бортничі надходить близько мільйона кубометрів стічних вод. Тут вона проходить кілька етапів очищення. Далі осади, що лишаються, викидаються на мулові поля поза станцією, а очищена вода зливається у річку. У випадку аварії на дамбі нечистоти можуть розлитися на гекатари навколо. Тоді екологічної катастрофи не уникнути.

  Анатолій Олейник, технолог: "Весну с содроганием ждем. Авария угрожает изливом нечистот на открытую местность и в дальнейшем загрязнение как почв, территорий, воды, и вывода из вывода из культурного пользования больших обьемов земли".

  У аварійному стані - дамби аераційної станції. Цьогоріч вони можуть не витримати відлиги.

  Володимир Бражник, директор аераціїної станції "Бортничі": "Ці дамби - вони свіжонасипані, земля свіжонасипана. І звичайно, коли є якісь потоки води - от воно буває тягне за собою всю цю землю, то єсть, стягає з дамби і зявляються такі промоїни. Чим це чревато, що в такі промоїни осади почнуть прориватися, вони можуть промити всю дамбу".

  Кажуть, торік влітку, під час сильних злив схожі проблеми вже були. Однак тоді ремонтні роботи провели вчасно й аварії вдалося уникнути. Нині на реставрацію дамби потрібно близько 6-ти мільйонів гривень. Якщо роботи не провести вчасно - нечистоти можуть залити навколишні поля. Окрім того, під загрозою затоплення і село Щасливе, що розташоване неподалік від станції. На черзі також упорядкування решти мулових полів, адже вони ледве утримують відходи. На ці роботи потрібно ще не менше ста мільйонів гривень. 

  Володимир Бражник, директор аераційної станції "Бортничі": "Якщо ми щодобово оці осади, що утворюються, не будемо відкачувати на мулові майданчики, ми не зможемо очищати стічні води до тих нормативних показників, до яких у нас доведено. А якщо цього не буде, то практично у річку Дніпро можуть бути кинуті недоочищені стічні води, а так як за нами ще 30 мільйонів населення України користуються водою з Дніпра, то , звичайно це буде катастрофа такого всеукраїнського масштабу".

  Тим часом у КМДА шукають гроші на комплексну реконструкцію Бортницької станції аерації. Серед ймовірних кредиторів укотре називають японців. 

  Олександр Мазурчак: "Структура Джайко в Японії це є сьогодні структура, яка забезпечує фінансування проектів на дуже вигідних умовах. Це довготривалі кредити і для нас було б дуже вигідно получити такий кредит на реконстуркцію станції аерації Бортничі. Вся реконструкція - це більше 4 мільярдів гривень".

  Якщо вдасться домовитися цього року, роботи з модернізації станції обіцяють почати уже в наступному.

  Євгенія Подобна, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Роботу знаменитого художника графіті Бенксі продають на аукціоні в Майамі [відео]
  Наступний матеріал
  У Голосіївському районі Києва торгівці посварилися з представниками департаменту благоустрою [відео]
  Теги:
  Loading...