Продавець: "Я працюю 15 років отут! Ми всі проторгували, зачем оце таке було робить, усі люди були благодарни".
Продавець: "Та в них нема ніяких дозволів на демонтаж, вообще ніяких! Принесли якусь бумажку на ксероксі розпечатану і все. ні печатей, нічого нема і знімають".
Ранок у Голосіївському районі Києва почався з візиту комунальників. Їм впали в око ось ці торговельні ряди. Кажуть, мало не щодня на них скаржаться мешканці сусіднього будинку. Торгівці, мовляв, дуже смітять. Тож їх звідси вирішили прогнати.
Люди в розпачі спокійно працювали тут 15 років. Продавали фрукти, овочі та молоко. Зізнаються - увесь цей час офіційних дозволів не мали. Утім за місце платили. Кому - говорять неохоче.
Продавець: "Приходили люди, збирали гроші і ми платили".
Власник кіоску: "Міліція приїзджала, приїзджали й собірали гроші.коли їм було треба, й скільки їм було треба".
Комунальники на очах у торгівців розбирають лавки та столи з товаром. Кажуть, повезуть на штрафмайданчик. Натомість кіоски навпроти - не чіпають. Ятку з написом "Національні лотереї" - теж. Вона стоїть впритул до, начебто, нелегальних рядів.
Владислав Шелоков, прес-секретар Департаменту благоустрою КМДА: "Принаймні на ось цей кіоск зелений не було".
У департаменті благоустрою пояснюють - на ятки з овочами несила дивитись тим, чиї вікна виходять на стихійний ринок. У київський колл-центр обурених людей звернулося з пів сотні. Зносити кіоски будуть біля виходів із метро та ті, що стоять на дорожніх комунікаціях. Утім юридично поза законом нині - абсолютно всі київські ятки. Бо напередодні Київрада не спромоглася проголосувати за подовження угоди про пайову участь.
Олександр Голубченко: "Якби був порядок прийнятий, то після цього люди б отримали паспорти-прив`язки - та після цього було б законно".
Та через депутатів біля 15ти тисяч яток у Києві нині таких паспортів не мають. Поблажки в профільному департаменті обіцяють тим, хто мав договір про пайову участь торік.
Владислав Шелоков, прес-секретар Департаменту благоустрою КМДА: "Якщо були сплачені договори пайової участі, якщо були в правовому полі 2012 року. зараз не з їх вини вони не мають можливість подовжити договори, то відповідно зараз демонтуються ті кіоски, які викликають найбільше скарг громадян".
Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал