У Голосіївському районі Києва торгівці посварилися з представниками департаменту благоустрою [відео]

  Комунальники проти підприємців. У Голосіївському районі Києва торгівці посварилися з представниками департаменту благоустрою. Ті приїхали зі спецтехнікою і за пів години демонтували кілька яток. Кажуть, тутешнім мешканцям урвався терпець і вони засипали мерію скаргами і вимОгами прибрати торгівлю геть. Власники рядів обурені - за робочі місця справно платили. Утім, зізнаються, неофіційно. Під гарячу руку комунальників нині можуть потрапити усі кіоски Києва. Усе через депутатів Київради. Напередодні вони не проголосували за проект рішення про новий порядок розміщення малих архітектурних форм у столиці.

  Продавець: "Я працюю 15 років отут! Ми всі проторгували, зачем оце таке було робить, усі люди були благодарни".

  Продавець: "Та в них нема ніяких дозволів на демонтаж, вообще ніяких! Принесли якусь бумажку на ксероксі розпечатану і все. ні печатей, нічого нема і знімають".

  Ранок у Голосіївському районі Києва почався з візиту комунальників. Їм впали в око ось ці торговельні ряди. Кажуть, мало не щодня на них скаржаться мешканці сусіднього будинку. Торгівці, мовляв, дуже смітять. Тож їх звідси вирішили прогнати.

  Люди в розпачі спокійно працювали тут 15 років. Продавали фрукти, овочі та молоко. Зізнаються - увесь цей час офіційних дозволів не мали. Утім за місце платили. Кому - говорять неохоче.

  Продавець: "Приходили люди, збирали гроші і ми платили".

  Власник кіоску:
  "Міліція приїзджала, приїзджали й собірали гроші.коли їм було треба, й скільки їм було треба".

  Комунальники на очах у торгівців розбирають лавки та столи з товаром. Кажуть, повезуть на штрафмайданчик. Натомість кіоски навпроти - не чіпають. Ятку з написом "Національні лотереї" - теж. Вона стоїть впритул до, начебто, нелегальних рядів.

  Владислав Шелоков, прес-секретар Департаменту благоустрою КМДА: "Принаймні на ось цей кіоск зелений не було".

  У департаменті благоустрою пояснюють - на ятки з овочами несила дивитись тим, чиї вікна виходять на стихійний ринок. У київський колл-центр обурених людей звернулося з пів сотні. Зносити кіоски будуть біля виходів із метро та ті, що стоять на дорожніх комунікаціях. Утім юридично поза законом нині - абсолютно всі київські ятки. Бо напередодні Київрада не спромоглася проголосувати за подовження угоди про пайову участь.

  Олександр Голубченко: "Якби був порядок прийнятий, то після цього люди б отримали паспорти-прив`язки - та після цього було б законно".

  Та через депутатів біля 15ти тисяч яток у Києві нині таких паспортів не мають. Поблажки в профільному департаменті обіцяють тим, хто мав договір про пайову участь торік.

  Владислав Шелоков, прес-секретар Департаменту благоустрою КМДА: "Якщо були сплачені договори пайової участі, якщо були в правовому полі 2012 року. зараз не з їх вини вони не мають можливість подовжити договори, то відповідно зараз демонтуються ті кіоски, які викликають найбільше скарг громадян".

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Загроза аварії на Бортницькій станції аерації [відео]
  Наступний матеріал
  День донора нині влаштували у Київському обласному центрі крові [відео]
  Теги:
  Loading...