День донора нині влаштували у Київському обласному центрі крові [відео]

  День донора нині влаштували у Київському обласному центрі крові. Ацію збору крові приурочили для онкохворих дітей. За день в області донорами стали 300 людей. У підсумку зібрали майже 80 літрів крові.

  Олександр - студент медичного коледжу. Кров здає уперше. На такий крок зважився через бажання допомогти онкохворим дітям. Каже - процедура - неболісна. Тому найближчим часом знову прийде у центр, обіцяє що не сам, а з друзями.

  Олександр: "Сподіваюся моя кров комусь допоможе. Ну робити добрі справи, це завжди приємно".

  Процедура здачі крові займає приблизно 10 хвилин. А от підготовка до неї - 2 доби. У цей час майбутнім донорам заборонено вживати алкоголь та жирну їжу. Водночас потрібно багато пити. Чаєм пригощають навіть перед самою процедурою.

  Після здачі крові донорам теж радять вживати здорову їжу. До раціону слід обов"язково включити печінку, гранат та буряк. Ці продукти сприяють збільшенню гемоглобіну. Через 2 місяцІ донор може знову здавати кров. А от люди, у яких беруть лише клітини крові, можуть ставати донорами через півмісяця.

  Петро Вербіцький, головний лікар Київського обласного центру крові: "Ця донорська кров буде спрямована в перешу чергу на забезпечення потреб дітей обласного онкологічного диспансеру, де є гематологічне відділення і  онкологічне. Клітини саме туди підуть. Плазма крові буде знаходитися певний час , це 180 діб на карантинному зберіганні. І після проходження такої процедури вона теж буде видаватися на вимоги цих закладів". 

  Нині на Київщині працював ще й виїзний пункт збору крові. Медики брали життєвоважливу речовину у Кагарлику. Там за день поділитися кров"ю зголосилося близько ста людей. У Білій Церкві теж людно з самого ранку.

  Тетяна Биканова, медсестра: "Зазвичай до нас приходить близько 40-ка людей. Більше, набагато більше, тому що була проведена агітація в медичному коледжі в нашому місцевому і студенти медики вирішили підтримати акцію".

  Кров донори здають задарма. Аби заохотити більше людей приходити до центру крові благодійники вручають символічні подарунки та грамоти. Схожу акцію у Білій Церкві планують влаштовувати уже через 3 місяці. Саме на стільки часу вистачить кров"яних препаратів для онкохворих дітей Київщини.
  Наталя Новосядла, Євген Кияшко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Голосіївському районі Києва торгівці посварилися з представниками департаменту благоустрою [відео]
  Наступний матеріал
  Замість діалогу з президентом у Києві вийшла ціла полеміка з суперечками та штовханиною
  Теги:
  Loading...