За кілька днів - кияни матимуть змогу бачити у небі зорепад

  Космічна прем`єра. За кілька днів - кияни матимуть змогу бачити у небі зорепад. Метеорний потік Оріоніда - почнеться 15-ого жовтня і триватиме десять днів. Щоправда, побачити його неозброєним оком у межах Києва буде неможливо. Де краще загадувати бажання - питала не лише для себе Ганна Рибалка.

  Цей телескоп у астрономічній обсерваторії при університеті Шевченка бережуть як зіницю ока. Приладу майже 150 років, а з нього ще досі можна стежити за небесними світилами. Щоправда, щоби вивчати метеорні дощі  - астрономи поїдуть за місто.

   Юрій Тарнауха, астроном: "Небо не сприяє спостереженням... Як правило метеорні потоки спостерігають вночі звичайно, коли хороша погода, немає хмар, і бажано щоб не було місяця".

  Метеорних злив не сподівайтеся - кажуть фахівці. За годину впаде понад сто зірок. Це замало у порівнянні із серпневими зоряними дощами. Тоді бажання можна загадувати хоч тисячу разів.

  Олександр Баранівський, науковий співробітник Київської обсерваторії: "Київські астрономи вивчатимуть метеори та загадуватимуть бажання під Києвом: у Києво-Святошинському та Бородянському районах. Там ще з сімдесятих років стоять спеціальні пункти для досліджень небесних світил".

  Для усіх романтиків  - метеорний потік Оріоніди чекає уже з наступного тижня. Утім дивитися на нього, радять астрономи, - краще за містом. Там умови найбільш сприятливі. 

  Ганна Рибалка, Олександр Водін , "5-й канал". 

  Попередній матеріал
  Відбувся обласний Молодіжний форум
  Наступний матеріал
  В Угорщині споружджують нову дамбу біля аварійного заводу
  Теги: