В Угорщині споружджують нову дамбу біля аварійного заводу

  Аварійний алюмінієвий завод в Угорщині тимчасово передадуть під контроль держави. Про це заявив прем`єр Віктор Орбан. Зараз рятувальники зводять нову дамбу поблизу підприємства, адже трагедія може повторитися. Завершити роботи планують за три дні.

  Сто мільйонів доларів коштуватиме власникам угорського заводу аварія, що призвела до масштабної екологічної катастрофи. Про це заявив міністр з питань охорони довкілля країни. Директора заводу вже затримали правоохоронці. Зараз триває розслідування щодо компанії-вдасника заводу.

  Віктор Орбан, прем`єр-міністр Угорщини: "Катастрофа, що сталася - не результат природнього катаклізму, а наслідок людського недбальства. Тож компенсувати збитки мають не платники податків, а ті, з чиєї вини сталася аварія. Поки ситуацію не стабілізують, ми передаємо завод під контроль уряду".

  Наразі головне завдання в ураженому катастрофою регіоні - звести до мінімуму наслідки нового витоку токсичних речовин, що може статися будь-якої миті. У районі екологічної катастрофи кілька тисяч місцевих мешканців попередили - бути готовими до евакуації у будь-який момент. А поки що люди намагаються врятувати тварин, які вціліли під час трагедії.

  Іваник Шольт, рятувальник-доброволець: "Коли ми знаходимо тварин, які постраждали від хімічних опіків - ми намагаємося надати їм усю необхідну допомогу. Відмиваємо від токсичних відходів, годуємо, і доправляємо до притулків для тварин".

  На запрошення уряду, до Угорщини вже прибули п"ятеро експертів Євросоюзу. Вони мають оцінити ризик подальшого розливу відходів і дати рекомендації щодо боротьби з екологічним лихом.

  Джохан Гемоец, токсиколог: "Перше наше завдання - оцінити ситуацію і скласти повну картину того, що сталося. Потім - розробити термінові заходи для захисту здоров`я людей від впливу токсичних речовин. А далі - віднайти оптимальні шляхи для відновлення постраждалих земель".

  Аварія на заводі в Угорщині сталася минулого понеділка. Одна зі стінок резервуару з отруйними речовинами проломилася. У результаті - до річок басейну Дунаю потрапило біля одного мільйона кубометрів шкідливих хімічних речовин, а кілька міст затопили отруйні відходи. Семеро людей загинули, ще півтори сотні - отримали опіки. Фахівці називають нинішню екологічну катастрофу найгіршою в історії країни.

  Азат Сафаров, Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  За кілька днів - кияни матимуть змогу бачити у небі зорепад
  Наступний матеріал
  Нетаньяху вимагає від палестинців визнати Ізраїль єврейською державою
  Теги: