Прокат сталі
Прокат сталі Shutterstock

За 10 років українські метпідприємства інвестували в модернізацію до 80% заробітку – аналітик

  Читайте по-русски
  Вітчизняні металурги витрачають на розширення виробничих потужностей значно більше, аніж російські конкуренти

  Компанії гірничо-металургійного сектора України вклали у модернізацію та розширення виробництва більше як половину від зароблених за останні 10 років грошей. Такою оцінкою поділився інвестиційний аналітик Concorde Capital Дмитро Хорошун, передає Uaprom.info.

  За словами Хорошуна, протягом останнього десятиліття найбільші вітчизняні металургійні компанії – "Метінвест", Ferrexpo або АМКР – реінвестували від 54% до 81% зароблених фінансових ресурсів. Протягом того ж  часу на дивіденди українські металурги витратили від 15% до 24% від операційного грошового потоку.

  Аналітик звернув увагу, що частка інвестицій українських металургів є значно вищою за їхніх російських конкурентів.

  "Українські металурги вкладають більшу частку зароблених грошей, ніж російські конкуренти, а на дивіденди витрачають менше. Але росіяни після розпаду СРСР стартували з більш розвинених і більш прибуткових потужностей, тому в українських металургів залишається більше можливостей для інвестицій в майбутньому", – пояснив експерт.

  Він уточнив, що не варто забувати і про різні можливості кожної окремої компанії.

  "За останні 10 років українські металурги інвестували 54-81% зароблених грошей. я думаю, що більш об'ємні інвестиції були би пов'язані з високими ризиками дефолту за позиковими коштами", – зазначив Хорошун.

  Аналітик нагадав, що додатковим обмежуючим фактором інвестиційної активності для українських підприємств є вартість позикового капіталу – яка зазвичай є вищою, аніж у конкурентів.

  Попередній матеріал
  "Твій. Український": улюблені вечірні токшоу – в новому сезоні на "5 каналі"
  Наступний матеріал
  У Дніпрі в магазині сталася стрілянина – причини
  Теги:
  Loading...