Сміття у річці
Сміття у річці haromhatar.hu

З річок в Угорщині виловили близько 2 тис. кубометрів українського сміття – що кажуть у Будапешті

Читайте по-русски
Фахівці наголошують, що вирубка лісів чи стихійні сміттєзвалища сьогодні в Україні майже не контролюються ні профільними держорганами, ні громадськими організаціями

Офіційний Будапешт висловив Києву претензії через тонни сміття, що потекли з території України після повені до європейських сусідів, повідомляє "5 канал".

Зі слів угорського президента Януша Адара, лише за два тижні з річок Тиса та Сомиш на території Угорщини витягли майже 2 тисячі кубічних метрів відходів.

Як зазначають експерти, подібні надзвичайні ситуації та ігнорування екологами цього питання згубно впливають не лише на довкіллі, а й на стосунки із західними партнерами.

"Не перший рік Угорщина висуває претензії до України. Україна засмічує Угорщину і Словаччину. Ми несправедливі щодо країн-партнерів", – зазначає політексперт Володимир Цибулько.

Влада нині намагається подолати наслідки повені в західних регіонах. Але, за словами фахівців, корінь проблеми захований набагато глибше. І наголошують, що вирубка лісів чи стихійні сміттєзвалища сьогодні майже не контролюються профільними держорганами. Громадські ж, кажуть експерти, орієнтовані переважно  на гранти і вирішенням масштабних екопроблем зазвичай не переймаються.

"Пожежі в Чорнобилі, потопи в Карпатах – це якраз елемент нераціональної державної поведінки. Це елемент, можна сказати, аматорської, примітивної природоохоронної політики", – наголосив Цибулько.

Попередній матеріал
У Києві показали, який вигляд матиме будівля Архіву нацпам'яті після реконструкції
Наступний матеріал
Українські випускники складають останній предмет основної сесії ЗНО – з хімії
Теги:
Loading...