tyachivnews.in.ua

"Вирубка лісів ні до чого": як екологи підіграють чиновникам щодо причин паводків в Україні – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Деякі екологи й екоактивісти переконані, що карпатські ліси так чи інакше не могли стримати величезні опади

  В Україні триває ліквідація наслідків стихійного лиха в Карпатах. Окрім цієї проблеми, влада ще повинна розібратися, як мінімізувати шкоду від постійних паводків. Про це повідомляє "24 канал".

  Україна щороку потерпає від затоплень. Видання нагадує, що в 1998 і 2008 роках західні області країни пережили приблизно такі ж потужні паводки, як і цьогоріч. І хоча тоді розроблялися цілі програми боротьби з "великою водою", донині майже нічого не змінилося – Україна "тоне".

  Як повідомляє джерело, деякі екологи й екоактивісти переконані, що карпатські ліси так чи інакше не могли стримати величезних опадів, тому вирубка дерев не є головною причиною катастрофи. Зазначається, що цей аргумент екологічних експертів використовував на свій захист ексголова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький, якого звільнили після робочого візиту президента на захід України.

  "Ліс не може приборкати стихію гірських річок. Ліс – не дамба для запобігання паводків і стримування такої кількості води. Тому заяви, що причиною повеней є вирубки – це маніпуляція і популізм", – сказав Заблоцький.

  Таку ж думку висловив на брифінгу прем’єр-міністр Денис Шмигаль. На питання про можливий зв’язок між вирубкою лісів і підтопленнями він відповів: "Фактично та норма опадів, яка випала за останні три дні, була в рази більшою, ніж може спожити цілий карпатський ліс, який не стримував ці потоки води. Це, напевно, питання вже більше до науки, як відбуваються трагедії, з чого вони беруться, які причини…".

  Такий підхід до проблеми називають спрощеним і неправильним. Карпатський ліс не може стримати воду, якщо за годину випадає 10-денна норма, а за два дні – місячна. Але належний стан лісового господарства став би ключем у комплексі заходів із протидії паводкам, вважає джерело. Проблема підтоплень – комплексна, тому, зазначається, крім вирубки лісів, слід враховувати інші важливі фактори:

  • ерозія грунтів після вирубок, що дозволяє воді швидко потрапляти в річки
  • неякісне будівництво лісових доріг і відсутність на них водовідводу
  • несанкціонована меліорація і, як наслідок, знищення пойм річок
  • забудова заплав та прибережно-захисних смуг
  • хаотичне зведення гідроспоруд
  • неправильний забір гравію, що призводить до розмивання берегів
  • засміченість лісів, річок і берегів і т.п.

  Видання зазначає, що якби держава комплексно вирішувала всі ці питання, то негативні наслідки паводків у Карпатах були би значно меншими.

  Попередній матеріал
  У Дніпровському районі столиці мешканців багатоповерхівки евакуювали через витік газу
  Наступний матеріал
  "Газпром" у травні експортував газ за збитковою для себе ціною
  Теги:
  Loading...