micro-cook.ru

Введення мита на імпорт палива є неприпустимим та безпідставним – Українська Зернова Асоціація

  Читайте по-русски
  У зверненні до прем'єра зерновики наголосили, що його запровадження призведе до втрати Україною значних коштів

  Українська Зернова Асоціація звернулася до прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо неприпустимості введення мита на імпорт палива походженням з РФ.

  Так, у зверненні до прем'єра зерновики наголосили, що його запровадження призведе до втрати Україною значних коштів, "як внаслідок зростання цін на паливо, так і зростання вартості супутніх товарів та послуг, собівартість яких залежить від цін на пальне".

  При цьому в асоціації навели статистику, яка свідчить про відсутність підстав для початку антисубсидиційного розслідування щодо імпорту дизпалива в Україну, зокрема:

  • Частка російського дизельного палива у поставках на ринок України знизилася з 42% у 2018 році до 36% у 2019, тоді як частка української продукції збільшилася з 11% до 12%.
  • Загалом поставки російського дизельного палива на внутрішній ринок України у 2019 зменшилися на 8%, до 2,5 млн т;
  • Внутрішнє виробництво дизельного палива у 2019 році збільшилося на 10% — до 0,81 млн т.
  • Зменшення частки російського дизельного палива на ринку України до 36% лише частково відображає тенденцію, яка намітилася з серпня 2019 р., коли був запроваджений акциз на російське дизпаливо, яке поставляється трубопроводами. Якщо у січні-липні 2019 року частка російського дизпалива складала 44%, то вже у серпні-жовтні 2019 року – лише 20%, що свідчить про подальше зниження поставок російського дизпалива на український ринок.

  Також асоціація підтримала "імплементацію Директиви 2003/96/ЄС в частині закріплення в Податковому кодексі України компенсації аграріям вартості акцизного збору на пальне, що використовується сільгосптехнікою".

  Представники вважають, що сплата аграріями акцизного збору на пальне є необґрунтованою, оскільки вони не виробляють і не продають, а лише використовують паливо для власних потреб.

  З метою недопущення негативних наслідків Українська зернова асоціація закликала Гончарука підтримати її позицію та сприяти імплементації Директиви 2003/96/ЄС стосовно компенсації судновласникам та аграріям вартості акцизного збору на пальне.

   

  Попередній матеріал
  Синоптики попередили про хуртовини та ожеледицю – оголошено штормове попередження
  Наступний матеріал
  ВООЗ оголосила боротьбу з фейками щодо коронавірусу – що робитимуть
  Теги:
  Loading...