Врятувати садибу Мурашка від руйнації закликають столичні активісти

  Врятувати садибу Олександра Мурашка від руйнації закликають столичні активісти. Комплекс із чотирьох будинків неподалік Майдану Незалежності нині буквально тріщить по швах. За п`ять років садиба пережила тридцять судів. Через неоднарозову зміну власника реставрацію пам`ятки архітектури так і не було розпочато.

  Білосніжним плакатом активісти латають дірявий фасад і розбиті вікна будинку. Цим цегляним стінам понад півтора століття. Колись тут жив всесвітньовідомий художник Олександр Мурашко. Нині його меморіальна дошка, вкрита брудом та валяється серед купи сміття.

  У 2008 ці чотири будники передали у власність дочірніх структур Київміськбуду. Місяць тому, після багатолітньої судової тяганини, пам`ятки архітерктури знову повернули на баланс міста.

  Арсеній Пушкаренко, голова Молодіжного руху Києва: "Сьогодні ми проводимо акцію для того, щоб привернути увагу громадськості, влади, і зараз понесем петицію Попову, щоб все-таки міська адміністрація активніше включалася в захист цих історичних пам`яток".

  Олександр Глухов - єдиний, хто й досі прописаний на Малій Житомирській, 12. Чоловік мешкає тут уже двацдятий рік. Саме він і відстоює будинок в усіх судах. Решта жильців погодилися обміняти свої квартири в центрі на житло на Троєщині.

  Під цим заваленим дахом творили художники. Коли втікали - лишали навіть картини. Нині у горищі величезна дірка, а стеля завалила цілий поверх. Олександр упевнений, пам`ятку доводять до занедбаного стану - цілеспрямовано. Аби заволодіти землею та звести нову споруду.

  Олександр Глухов: "Нічого хорошого ніхто не збирався робити. Хотіли зруйнувати будинки. Ну не вийшло, тому що суди програли прокуратурі. Ну ви знаєте, для чого у нас зносять будинки. Щоб побудувати замість отакого старого будинку побудувати якийсь прямокутний паралелепіпед зі скла і бетону і зробити там казино".

  Олександр користується всіма комунальними послугами, крім опалення. Відступати не збирається. Проблему де-юре він уже вирішив. Адже будинки повернули на баланс міста. Наступний крок - змусити міську владу почати реставрацію пам`яток.

  Анастасія Бабенко, Іван Довганик, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Скасувати результати тендера вимагають кількадесят перевізників Київської області
  Наступний матеріал
  Ключі від кваритир отримали молоді працівники аграрного підприємства на Київщині
  Теги: