Маріупольський морський порт
Маріупольський морський порт фото 0629

Верховна Рада повинна розширити повноваження Антимонопольного комітету – адвокат

  Читайте по-русски
  В'ячеслав Ганган пише, що іноземні судна в українських портах постійно стикаються з порушенням міжнародних стандартів

  Антимонопольний комітет має звернути увагу на виконання законодавства в портах України – до цього АМКУ закликає адвокат В'ячеслав Ганган. Крім того, він закликає Верховну Раду прискорити розгляд законопроєкту № 2730-2 про конкурентно-антимонопольну реформу. про це повідомляє "Обозреватель".

  Правник пояснює, що від якості обслуговування іноземних суден в Україні залежить загальне враження від держави.

  Ганган пише, що іноземні судна в українських портах постійно стикаються з порушенням міжнародних стандартів – це стоссується і портових зборів, які приблизно однакові у всьому світі, але в Україні трохи вищі, і постійними штучними бар'єрами, і не завжди обґрунтованими фінансовими бюрократичними витратами. йдеться в матеріалі.

  А "свої", зазначає адвокат, для керівництва портів компанії заходять вільно.

  "Адміністрація морських портів надає нерівні умови, найчастіше дискримінаційні, компаніям, які займаються однаковою діяльністю в одному і тому ж порту. Юридичною мовою це називається "антиконкурентною узгодженістю дій суб'єктів господарювання". Деяким компаніям шлях в порт взагалі закритий, якщо у них немає особистих домовленостей з адміністрацією: від них нескінченно вимагають, то додаткові пакети документів, то створюють бюрократичні бар'єри. Тут вже можна говорити про зловживання монопольним становищем", – пише Ганган.

  За його словами, цілком імовірною є ситуація, коли, наприклад, дві компанії орендують причал: одній ДП "АМПУ" надасть "дружніх" стивидора і сюрвейера, а інший дістається просто причал.

  "Тобто, в наявності економічні та корупційні ризики, які важко враховувати при плануванні діяльності. АМКУ, розглядаючи справи за зверненням підприємців, більшою мірою захищає інтереси держави, а не бізнесу, навіть якщо констатує факт порушення конкуренції в інтересах підприємця", – зазначив адвокат.

  На його думку, щоб змінити ситуацію, слід внести змінити законодавство, зокрема, ухвалити законопроект №2730-2.

  "Він значно розширює повноваження АМКУ і, серед іншого, встановлює адекватні строки для розгляду звернень. Крім того, він наділяє посадових осіб Антимонопольного комітету повноваженнями самостійно виявляти потенційні порушення конкурентного законодавства. Це робить підприємців більш незалежними: їм не треба офіційно звертатися в АМКУ і дражнити природного монополіста", – пише автор.

  Як зазначається, адвокат переконаний, що якщо законопроєкт буде ухвалений, роль Антимонопольного комітету як органу, здатного захистити конкуренцію, зросте. Він пояснює, що підвищиться правова визначеність і ефективність діяльності державної системи розвитку і захисту конкуренції, а це знизить корупційні ризики і створить для бізнесу більш сприятливе середовище.

  Попередній матеріал
  Вибори міського голови Києва: що показують свіжі рейтинги кандидатів
  Наступний матеріал
  У компанії Microsoft підтвердили намір купити частку TikTok у США
  Теги:
  Loading...