"Метінвест"
"Метінвест" фото Цензор.НЕТ

В умовах коронакризи: у "Метінвесті" відзвітували про сплату 22,1 млрд грн податків за 2020 рік

  Читайте по-русски
  Значна частина грошей пішла до місцевих бюджетів, з яких фінансуються лікарні, протиепідемічні заходи, виплати зарплат

  У розпал коронавірусної кризи міжнародна гірничо-металургійна група компаній "Метінвест" з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств перерахувала до українських бюджетів усіх рівнів 22,1 млрд грн податків і зборів, а це навіть на 5% вище рівня 2019 року. Про це звітує прес-служба групи.

  Для розуміння масштабу – сума відповідає приблизно половині зборів держави за місяць з усіх підприємств і компаній. Не в останню чергу саме завдяки такій підтримці з боку великого бізнесу – дохідна частина бюджету була все ж виконана.

  Значна частина грошей пішла саме до місцевих бюджетів, з яких фінансуються лікарні, проведення протиепідемічних заходів, виплачуються заробітні плати співробітникам комунальних підприємств.

  У той же час, "Метінвест" надав детальний звіт щодо сплачених податків – попри те, що це закрита інформація, яка зазвичай не публікується. Ці ж відомості не розкриває і Державна фіскальна служба.

  Отже, найбільша виплата із загальної суми припала на податок на прибуток. Торік підприємства "Метінвесту" сплатили до скарбниці понад 5,2 млрд грн такого податку (на третину менше, ніж у 2019 році). Далі йде єдиний соціальний внесок у 5,2 млрд грн (більше на 18%). Замикає трійку найбільших платежів податок на доходи фізичних осіб – 4,7 млрд грн до бюджету (на 17% більше).

  Крім того, джерелами наповнення державного та місцевих бюджетів у 2020 році стали плата за користування надрами в розмірі 2,2 млрд грн, екологічний податок – 789 млн грн і плата за землю – 713 млн грн.

  Також, як нагадали у прес-службі групи, ще на початку пандемії "Метінвест" відмовився від податкових канікул і сплатив у пільговий період понад 50 млн грн до місцевих бюджетів (податок на землю і податок на нерухомість).

  Попередній матеріал
  "Осколки всюди, контузії": у лікарні Дніпра розповіли про стан армійців, які підірвалися на Донбасі
  Наступний матеріал
  Порошенко – до Зеленського: Час пред'являти звинувачення Коломойському і повертати гроші
  Теги:
  Loading...