Екологія
Екологія gatesnotes.com

В українців сьогодні дуже низька екологічна грамотність – експерт

  Читайте по-русски
  Керівник Української природоохоронної групи нагадав про наслідки надмірного використання природних ресурсів

  Комплексно вирішити проблеми охорони довкілля в Україні може лише держава, яка нині не надто переймається станом природи. А в українців загалом – дуже низька екологічна грамотність. На цьому наголосив голова Української природоохоронної групи (УПГ) Олексій Василюк, передає "24 канал".

  Він зауважив, що громадяни України можуть не знати елементарних речей, зокрема і до яких наслідків призводить надмірне використання природних ресурсів.

  Експерт навів кілька типових приклади: "У Карпатах рубають ліс і не бачать елементарного прямого зв'язку між зрубаним лісом у горах і повенями, які потім затоплюють села. Або посуха на Поліссі у квітні цього року. Це найбільш вологий місяць – річки і болота мають бути повні води, земля має бути вологою… Але на Поліссі розорано багато територій, що були колись болотами, а переорана земля швидко висихає. До того ж минулої зими випало мало снігу, тож болота і ґрунтові води не мали з чого поновити запаси вологи. У результаті вітер легко забрав пересохлий ґрунт, спричинивши пилову бурю. А по болотах і лісах поширились пожежі, бо, знову ж таки, води в річках, озерах і болотах, які раніше заважали розповсюдженню вогню, дуже мало".

  Він продовжив: "Минулої весни в Україні згоріло найбільше лісів за всю історію спостережень. І добре, що в травні пішли дощі і зупинили поширення пожеж. А що буде наступного року? Ніхто не знає. Люди продовжують розорювати землю, осушують болота для видобутку торфу... Мінприроди навіть під час пожеж видало декілька дозволів на розробку торфовищ на Поліссі. Торф дає мізерний внесок у економіку країни. Але шкода для природи через його видобуток – колосальна".

  Василюк наголосив, що хоча активісти та ЗМІ можуть нагадувати про проблеми та бити на сполох – але зупинити негативні процеси може лише держава. Чого поки що експерт не спостерігає.

  Попередній матеріал
  Кабмін пропонує примусово оселяти громадян країни-агресора
  Наступний матеріал
  Алієв жорстко поглузував із Пашиняна через угоду про перемир'я в Нагірному Карабасі
  Теги:
  Loading...