Кабінет Міністрів України
Кабінет Міністрів України Depositphotos

Кабмін пропонує примусово оселяти громадян країни-агресора

  Читайте по-русски
  Право на утримання і перевезення інтернованих – мають отримати Генштаб ЗСУ і "Укрзалізниця"

  Кабмін підготував законопроєкт, який би дозволив Генеральному штабу примусово оселяти у спеціально визначених місцях громадян Росії, які перебувають на території України. Але тільки у випадках "абсолютної необхідності" для забезпечення національної безпеки.

  Про це стало відомо з проєкту закону №4327 від 5 листопада 2020 року, який з'явився на сайті парламенту.

  Документ визначає повноваження та завдання державних органів щодо поводження з військовополоненими або інтернованими особами – в особливий період та відповідно до Женевських конвенцій. Йдеться про громадян держави, яка загрожує чи вже здійснює агресію проти України.

  Організацією збору, супроводження, охорони та утримання таких людей повинен буде займатися Генштаб ЗСУ. Аналогічні повноваження покладатимуться і на центральні органи виконавчої влади, окремі правоохоронні органи, місцеві державні адміністрації.

  Про громадян держави-агресора, які могли б становити загрозу нацбезпеці, Генштаб має дізнаватися від СБУ, на яку і покладаються зобов'язання з їхнього виявлення. Оскаржувати рішення про інтернування можна у передбачуваному законодавством порядку.

  Рішення про скасування інтернування ухвалюється негайно після закінчення бойових дій та ухвалення указу президента України про скасування воєнного стану, або за відсутності інших причин, які стали підставою для інтернування.

  Перевезенням військовополонених і інтернованих осіб має займатися "Укрзалізниця". Супроводом таких осіб має займатися поліція. До її ж повноважень віднесли інформування про встановлення місцезнаходження осіб, які самовільно покинули місце інтернування.

  Документ також заборонятиме виїзд з України іноземцям або особам без громадянства, щодо яких ухвалили рішення про інтернування. У цей час вони не нестимуть адміністративної відповідальності за порушення термінів перебування на території України.

  Нагадаємо, раніше заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова розповіла, що окупанти за час анексії Криму переселили на півострів 500 тисяч росіян.

  Попередній матеріал
  Антициклон у дії: поки що ніяких серйозних дощів чи снігів в Україні не передбачається
  Наступний матеріал
  В українців сьогодні дуже низька екологічна грамотність – експерт
  Loading...