П'яний водій
П'яний водій відкриті джерела

В Україні зросла сума штрафів за кермування авто в нетверезому стані – тепер це кримінальний злочин

  Читайте по-русски
  Відтепер водіння авто у стані алкогольного сп'яніння кваліфікуватиметься не як адміністративне правопорушення, а як кримінальний злочин

  З 1 липня в Україні набирає чинності закон № 7279-д щодо покарання водіїв за кермування автомобілем у нетверезому стані. Зокрема, для порушників суттєво зростуть суми штрафів.

  Крім того, відтепер водіння авто у стані алкогольного сп'яніння кваліфікуватиметься не як адміністративне правопорушення, а як кримінальний злочин.

  З 1 липня водій, алкогольне сп'яніння якого було доведено, зобов'язаний заплатити штраф розміром 17-34 тисяч гривень, тоді як раніше за це був передбачений штраф розміром 10,2 тисячі гривень.

  Якщо порушник повторно буде спійманий за кермом п'яним, розмір штрафу становитиме 51 тисячу гривень.

  Згідно із нововведеннями, крім накладення штрафних санкцій, у водія відберуть права терміном на три роки.

  Штраф та позбавлення прав передбачається за сам факт перебування за кермом у нетверезому стані. Якщо ж водій спричинить ще й ДТП з тілесними ушкодженнями, то почне діяти інша норма закону, яка передбачає позбавлення волі.

  Кримінальна відповідальність для водіїв, які керують автомобілем у стані сп'яніння, передбачена у таких випадках:

  • кермування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • передавання керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів; 
  • відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

  Закон ухвалили ще у 2018 році, і положення про кримінальну відповідальність мало запрацювати із січня 2020 року, однак його перенесли на 1 липня.

  Нагадаємо, у Міністерстві внутрішніх справ також готують законопроєкт про посилення відповідальності за образу поліцейського та застосування газових балончиків під час акцій.  Попередній матеріал
  До ЗНО з української мови не допустили 143 учасників
  Наступний матеріал
  Пожежа в коледжі Одеси: розслідування справи завершено – хто на лаві підсудних
  Loading...

  Банкам заборонили штрафувати за прострочення платежів під час карантину

  Українців оштрафували на 4,5 мільйони гривень через порушення умов карантину

  Зеленського оштрафували за порушення умов карантину через візит у кафе в Хмельницькому

  Із "ПриватБанку" почали вимагати штрафи за офшорною справою Суркісів – Мін'юст на звернення не реагує

  Штраф або попередження: пішоходів хочуть карати за відсутність світловідбивної стрічки в темний час доби

  "Штрафи ПДР": МВС запустило додаток, де можна відстежити стягнення і сплатити їх