Рись
Рись ca.wikipedia.org

В Україні назавжди зникають деякі червонокнижні тварини – WWF

  Читайте по-русски
  За даними науковців зі Всесвітнього фонду дикої природи, Україна негайно потребує національної стратегії збереження тварин

  В останні десятиліття в Україні спостерігається тенденція до зменшення чисельності видів тварин і середовища їх проживання. Люди почали будувати автобани з парканами, які дають подвійний ефект. Крім того, існує маса інших прикладів, коли людина втручається в екосистему. Українські екологи, організації повинні перешкоджати цим процесам, а не вибірково займатися якимись окремими, зручними для них темами, вважає керівник практики "Рідкісні види" всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature – WWF) WWF України Богдан Вихрь.

  Автобани, наприклад, ізолюють тварин, і ті втрачають можливість вільно переміщатися і схрещуватися під час періоду розмноження, каже еколог. Тому в ЄС будують віадуки – спеціальні мости, по яких тварини з одного "острівця" або лісу можуть переходити на інший, повідомляє він. В Україні ж такої практики немає, і тварини страждають.

  "Якщо говорити про риб, то колись осетри з Чорного моря могли допливатт по Дністру мало не до самої Львівщини. Внаслідок будівництва дамб Дністровського каскаду утворилися фізичні бар'єри для міграції риб, відповідно, риби не мають можливості безперешкодно підніматися по воді на свої нерестовища", – додає Вихрь.

  За даними науковців зі Всесвітнього фонду дикої природи, Україні терміново необхідна національна стратегія збереження тварин.

  "Повинна бути національна стратегія збереження біорізноманіття і середовища існування видів. Ми не можемо зберігати рись, якщо ми не думаємо про ліс, в якому ця рись буде жити", – акцентує фахівець.

  За його словами, Україні не вистачає чіткого бачення – що потрібно для збереження природного взаємозв'язку, і як зробити так, щоб кількість рідкісних видів у Червоній книзі щороку зменшувалася, а не так, як зараз, коли є тенденція до збільшення, резюмує Вихрь.

  Попередній матеріал
  Лукашенко вшосте балотуватиметься у президенти Білорусі
  Наступний матеріал
  Минулої доби в Україні зробили рекордну кількість ПЛР-тестів на коронавірус
  Теги:
  Loading...