В одній з київських шкіл учні та вчителі гріються за рахунок енергії землі [відео]

  Не газом, а землею. В одній з київських шкіл учні та вчителі гріються за рахунок енергії землі. На тепло її перетворює спеціальна система. Завдяки цьому тепло і в школі, і в бюджеті. Щороку така система дозволяє економити понад двісті тисяч гривень.

  У найпрохолоднішому приміщенні школи - спеціальний датчик. Тільки-но він фіксує температуру нижче плюс вісімнадцяти, система спрацьовує автоматично. Так званий цикл карнол дозволяє перетворювати холод на тепло.

  Михайло Соловей головний інженер: "Ця система працює на основі зондів. Які, в нас двадцять скважин пробурені за будівлею цією. Вони між собою з`єднані. Туди залито 3400 літрів теплоносія. Цей теплоносій опучкається в скважину на глибину 60-70 метрів. І на виході з теплового насоса, якшо поступає в тепловий насос температура носія 2-3 градуси, то на виході з теплового насоса ми маємо 55-65 градусів". 

  Один такий насос може забезпечити теплом до двох сотень квадратних метрів. Окрім повітря, за допомогою енергозберігальної системи нагрівають і воду. Таким чином у вісімнадцятій школі гріються вже третій рік.

  Марія Надточій, директор школи №18: "Школа знаходиться на території селища дніпровської водної станції, І являється кінцевою точкою по опаленню. Тому часто бували аварії на території і вони всі стосувалися нас".

  Тепер школа готова до холодів цілий рік. Температура тут коливається від 18 до 21 градуса.

  Наталія Карасевич, вчитель початкових класів: "До цієї системи опалення трошки було так, що замерзали. І чекали сезону, коли почнеться опалення. Як завжди нас включали з 15 жовтня. А ось в цьому році і в тому, навіть не чекаючи початку сезону нового опалювального, терміну, коли вмикають, ми вже давно гріємося".

  Похолодання не відчувають і діти.

  Артур, учень: "В школі так тепленько, гріють батареї, тепло. я сьогодні як в школу прийшов, так це, в школі так холодно, а в класі так тепло".

  Роботи над проектом тривали 4 місяці. Коштувала така система 850 тисяч гривень. За чотири роки вона повністю себе окуповує. На Заході енергію землі використовують вже давно. Вісімнадцята школа поки що єдиний заклад в Україні, який впровадив такий проекті. 

  Інна Неродик, Микола Лєбєдєв, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Тепло-скандал у київському зоопарку
  Наступний матеріал
  ПАРЄ висловила стурбованість ситуацією в Україні
  Теги: