ПАРЄ висловила стурбованість ситуацією в Україні

  Проблеми зі свободою слова, втручання СБУ у внутрішньополітичне життя, Конституційна реформа, а також застереження від монополізації влади в одних руках. Це головне, на що звертає увагу України Парламентська Асамблея Ради Європи. Делегати у Страсбурзі ухвалили резолюцію щодо України в 102 зі 109-ти голосів.

  Так, ПАРЕ звернулася до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку рішенню Конституційного суду щодо скасування політреформи. Загалом документ містить досить жорсткі положення. Наприклад, ПАРЕ визнає факти тиску на громадянське суспільство з боку СБУ, невиравдане її втручання у політику  і закликає реформувати спецслужбу. Утім, багато формулювань м`якші, ніж пропонували співдоповідачі моніторингового комітету. Наприклад, вони наполягали щоби Україна провела "справжню Конституційну реформу" услід за рішенням Конституційного суду, у підсумку слово було замінене на "всесторонню". Примітно, що захищали українську владу під час дебатів представники російської делегації Марков та Зюганов.

  У МЗС не приховують: українська сторона справді намагался пом`якшити текст резолюції. Міністр Костянтин Грищенко протягом дня провів низку зустрічей із головами провідних євроінституцій, включно із чільником Венеціанської комісії.  

  Олександр Дикусаров, речник МЗС України: "Окремі положення резолюції на думку української сторони мають дискусійний характер. Українська делегація намагатиметься пояснити своїм європейським колегам підстави, що зумовили теперішню їхню редакцію. У будь якому разі причетні органи влади найсерйознішим чином вивчатимуть остаточний варіант резолюції Парламентської асамблеї та вживатимуть заходи з відповідного реагування на зауваження експертів".

  Попередній матеріал
  В одній з київських шкіл учні та вчителі гріються за рахунок енергії землі [відео]
  Наступний матеріал
  Чоловіка, що планував теракт на Таймс-Сквер засудили пожиттєво
  Теги: