Екологічний податок
Екологічний податок відкриті джерела

В європейських країнах до екоподатку затосовують практику батога і пряника – експерт

  Торік тільки підприємства ГМК інвестували на екологічні заходи 2,9 млрд грн

  Очікуване підвищення екологічного податку в Україні у 25 разів з 1 січня 2019 року навряд чи поліпшить ситуацію з екологією в країні, адже ці кошти витрачаються неефективно – переважно для латання дірок у державному бюджеті.

  Про таке заявив голова "Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами" Кирило Косоуров в рамках статті "Бюджетний оброк: екоподаток підвищують у 25 разів, але чи допоможе це поліпшити екологію?", передає 112.ua.

  "Я не вірю, що від підвищення розміру екологічного податку в Україні зросте ефективність природоохоронних заходів. З одного боку, в Україні встановлені низькі ставки податків за забруднення навколишнього середовища, але з іншого боку, акумульовані від нього кошти, а загалом це величезна сума, використовуються неефективно та не за призначенням. Наскільки я розумію, мета підвищення екоподатку – збільшення надходжень в бюджет, щоб потім перекинути кошти на інші напрями, не пов'язані з екологією", – зазначив Косоуров.

  За словами експерта, ситуація, коли за гроші з екологічного фонду лагодять каналізацію, неправильна. Про те, що "екологічні гроші" в Україні витрачаються неефективно і не використовуються на природоохоронні заходи, раніше заявив і міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. 

  Цього року з центрального бюджету на природоохоронні заходи було спрямовано лише 300 млн грн (з зібраних 4 млрд грн). При цьому торік тільки підприємства ГМК інвестували на екологічні заходи 2,9 млрд грн.

  Водночас підприємства, які самостійно інвестують кошти в природоохоронні заходи, ніяк не заохочуються, наголошує Косоуров: "Ніякої компенсації для підприємств, які здійснюють природоохоронні заходи за власні кошти, не передбачено. З цієї причини багато підприємств не зацікавлені витрачати власні кошти на екологію".

  Експерт підкреслив, що в європейських країнах використовується практика батога і пряника: "Для підприємств встановлені певні обмеження на викиди: якщо вони перевищують їх – платять великі гроші, але якщо їх викиди менше встановленої норми – можуть отримувати бонуси".

  Нагадаємо, екологічний податок з підприємств, що справляють негативний вплив на навколишнє середовище, в Україні стягується з 2011 року. Його зобов'язані сплачувати суб'єкти господарювання, які викидають в атмосферу забруднюючі речовини, що скидають стічні води, розміщують відходи (крім підприємств, що розміщують відходи як вторинну сировину), утворюють радіоактивні відходи.

  45% зібраного податку спрямовується до місцевих бюджетів, а 55% йде до державного бюджету.

  Цього тижня ВР планує розглянути у другому читанні законопроект про зміни до Податкового кодексу, що передбачає підвищення екологічного податку у 25 разів уже з нового року і подальше поетапне підвищення у 75 разів до 2023 року.

  Попередній матеріал
  Україна вимагає від Amazon прибрати товари із символікою бойовиків
  Наступний матеріал
  Маріупольський морпорт збільшить вантажообіг з італійським Porto Nogaro більш як удвічі
  Теги:
  Loading...