Метінвест
Метінвест 5 канал

Український бізнес скаржиться на брак кваліфікованих робітників – експерти розповіли про вихід із ситуації

  Читайте по-русски
  Деякі компанії, наприклад Метінвест", уже створюють власні навчальні заклади для підготовки кадрів

  Українські виробничі компанії скаржаться на брак кваліфікованих працівників робітничих професій, спричинений невідповідністю вітчизняної освітньої системи до сучасних потребх ринку. Про це УНІАН розповіла експертка Центру економічної стратегії Ганна Сахно, пише видання.

  "Через застаріле обладнання у коледжах та технікумах, а також застарілу програму навчання, студентам потім складно працевлаштуватися. А компаніям доводиться витрачати ресурси на перенавчання таких студентів", – зазначила вона.

  Представники бізнесу скаржаться, що між теоретичною освітою, яку забезпечують університети, і практикою існує прогалина. Вони переконані, що навіть провідні українські виші не встигають за темпами розвитку бізнес-середовища.

  Для підготовки кваліфікованих кадрів компанії організовують практику і стажування для українських студентів, надають стипендії та гранти, а найкращих – працевлаштовують. У співпраці бізнесу та вишів експерти вбачають розвиток української освіти. Варіантом подальшого розвитку такої співпраці може стати відкриття приватних навчальних закладів за підтримки компаній, що практикується в тій же Європі.

  "Вважаю, що великі бізнеси створюватимуть власні академії у сферах з економічним потенціалом. Наприклад, електроінженерія, високотехнологічне сільське господарство, IT, металургія. Вдалий приклад – приватний університет "Метінвест Політехніка", – зазначила Ганна Сахно.

  "Метінвест" заснував у червні 2020 р. в Маріуполі перший недержавний гірничо-металургійний університет із правом видачі дипломів держзразка. Заклад готуватиме фахівців із матеріалознавства, металургії, комп'ютерних наук, автоматизації виробничих процесів, екології, хімічних технологій та інженерії, охорони праці та гірничої справи тощо.

  Ректор "Метінвест Політехніка" Олександр Поважний в інтерв'ю виданню уточнює, що виш планує випускати адаптованих фахівців зі знаннями не тільки технологічних процесів:

  "Генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков каже, що ми повинні не стільки металургів готувати, як комп’ютерників з хорошими знаннями металургійної технології, технології гірничої справи тощо. Адже технології невпинно йдуть вперед, і завдання "Метінвест Політехніка" – не гнатися за прогресом, а випереджати його".

  Попередній матеріал
  Кличко розповів, чи планують продовжувати суворий локдаун у Києві після 30 квітня
  Наступний матеріал
  СБУ затримала ексчиновницю "ЛНР": намагалася змінити ім'я і через Росію повернутися в Україну
  Теги:
  Loading...