Українські заробітчани повертаються додому, втративши час і гідність – розслідування ЗМІ

  "Рожеві окуляри" доводиться знімати уже після нетривалого перебування за кордоном, кажуть українські заробітчани

  Українці, які виїжджають закордон у надії заробити гроші, часто повертаються додому розчаровані, не заробивши грошей, втративши час і переживши досвід зневажливого ставлення з боку закордонних роботодавців.

  Про це йдеться у програмі розслідувань "Секретні матеріали" на телеканалі "1+1".

  За словами українських заробітчан, "рожеві окуляри" доводиться знімати уже після нетривалого перебування за кордоном.

  "Коли приїжджаєш в іншу країну, стикаєшся з цим менталітетом, з тією культурою, з проблемами, які тут є, і вже починаєш цінувати і розуміти, що не все так погано, як здається", – каже трудовий мігрант Юрій.

  Заробітчани також бідкаються: за кордоном українцям платять мінімальні кошти, при цьому часто намагаються різними способами недоплатити або ж оштрафувати робітника.

  "Контракт нічого не означає. Нам навіть не дали копію контракту, в принципі. У нас просто була фотографія. Ми пропрацювали 14 днів. Заплатили нам чомусь за 11", – пригадує заробітчанка Карина.

  "Нам обіцяли зарплату десь 5-5,5 тисяч. Це плюс-мінус тисяча доларів. Це 30,5 робочих днів ставка. Але був лютий – це короткий місяць, і він (роботодавець – ред.) нам дає зарплату не за місяць, а порахував як за 22 дня", – зазначає герой програми Володимир.

  Разом з тим, за словами тих, хто спробував працювати за кордоном, від українців вимагають максимальної віддачі. Тому працювати доводиться дуже важко. При такому навантаженні можна заробляти ті ж кошти й в Україні. Однак це фірми з працевлаштування ретельно приховують. 

  "Знаєте, як сарафанне радіо. Всі кажуть: ось у Польщі, в Польщу, в Польщу поїхав, сам відчув, що це таке і як. За ті зусилля, які тут ти прикладаєш, можна прикладати на території України, і, в принципі, заробляти ті ж гроші", – переконаний трудовий мігрант Юрій.

  Попередній матеріал
  Рейтинг найдешевших країн для життя: яке місце посіла Україна
  Наступний матеріал
  До запуску готовий: у Верховній Раді сумки нардепів почали "світити" рентгеном
  Теги: