Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідчення zn.ua

Україні пощастило, що Рада не встигла розглянути введення другого рівня пенсійної системи – голова ФРУ

  Читайте по-русски
  Олійник позитивно оцінив той факт, що Верховна Рада не розглянула законопроект про запровадження другого рівня пенсійної системи до канікул

  Впроваджувати другий рівень пенсійної системи в нинішній час абсолютно недоречно, і ризики введення даної реформи дуже великі. Про це УНІАН сказав глава Федерації роботодавців України (ФРУ) Дмитро Олійник.

  "Насправді ризики впровадження другого рівня пенсійної системи й так званої реформи були неймовірно великими. По-перше, держава показала себе як неефективного керівника, і в цей період часу, коли така велика недовіра до державних фінансів, фінансових інституцій, впроваджувати модель, де фактично частина пенсійного забезпечення приватизується, було абсолютно недоречно. Тим більше, що досвід країн, які пішли цим шляхом, наскільки мені відомо, з 30 країн 18 вже зрозуміли, що це хибний шлях", – сказав Олійник.

  Голова ФРУ позитивно оцінив той факт, що Верховна Рада не розглянула законопроект про запровадження другого рівня пенсійної системи до канікул. Він зазначив, що не відбулася ключова помилка, яка могла б статися в системі пенсійного забезпечення, і тепер буде час для дискусій.

  Також Олійник зазначив, що проблем у пенсійному забезпеченні, Пенсійному фонді та в цілому в політиці держави в цьому напрямку дійсно дуже багато.

  "Але ми свою відповідь давали як під час засідань в парламентському комітеті, так і публічно ФРУ зверталася до президента, до прем'єра, до Верховної Ради, до пані Третьякової (голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова – ред.) щодо помилковості цього шляху. Дійсно, пенсія маленька, співвідношення працюючих і непрацюючих постійно збільшується кількість пенсіонерів зростає, кількість працюючих зменшується, і насправді ключовий вихід перебуває у площині економічного зростання", – сказав голова ФРУ.

  За його словами, якби держава приймала рішення щодо законів, які стимулюють економічний розвиток, це було б найкращим вирішенням цієї проблеми.

  "Тих, хто працює, повинно бути більше, зарплата повинна бути вищою, економіка повинна зростати швидше, і це буде позитивна відповідь, яким чином нам забезпечувати гідне життя пенсіонерам", – резюмував Олійник.

   

  Попередній матеріал
  У Запоріжжі за три години випала майже місячна норма дощу – наслідки негоди
  Наступний матеріал
  Була влаштована підла засідка: військовий розповів про обставини загибелі медика на Донбасі
  Теги:
  Loading...