Свобода ЗМІ рейтинг
Свобода ЗМІ рейтинг Репортери без кордонів

Україна виборола п'ять пунктів у рейтингу "Репортерів без кордонів"

Цього року наша країна посіла 102 місце у рейтингу World Press Index

У середу, 26 квітня, правозахисна група "Репортери без кордонів" оприлюднила дослідження World Press Index, у якому проаналізувала рівень свободи ЗМІ та умови для роботи журналістів у 180 країнах світу.

У відповідному рейтингу Україна посіла 102 місце, піднявшись на п’ять сходинок порівняно з показниками 2015 року. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Від часів революції 2014 року українська влада ухвалила низку реформ, у тому числі щодо прозорості структури власності засобів масової інформації.., але потрібно ще послабити жорсткий контроль олігархів над ЗМІ і заохотити редакційну незалежність", – зазначили "Репортери без кордонів".

Як зазначається у звіті правозахисників, інформаційна війна з РФ продовжує лишатися приводом для занепокоєння.

"У 2016 році влада знову виявилися безсилою, щоб захистити ЗМІ від атак, таких як убивство журналіста Павла Шеремета, публікація персональних даних тисяч журналістів, звинувачених у "зраді", і підпал штаб-квартири телеканалу "Інтер". У беззаконних районах на Сході, контрольованих сепаратистами, досі немає критично налаштованих журналістів та іноземних спостерігачів", – йдеться у звіті.

Водночас, "Репортери без кордонів" заявляють, що свобода ЗМІ усе частіше перебуває під загрозою не лише в країнах із авторитарними режимами, а й у країнах, які вважаються демократичними.

Свобода ЗМІ рейтинг
Свобода ЗМІ рейтингРепортери без кордонів

Зокрема, лише за рік кількість країн, у яких ситуація зі свободою ЗМІ є "доброю" або "досить доброю", скоротилася удвічі.

"Демократії, які традиційно розглядають свободу засобів інформації як одну з фундаментальних основ, мають продовжувати бути моделлю для решти світу, а не навпаки", – підкреслює генеральний секретар організації Крістоф Делоер.

Додамо, що США втратили у рейтингу "Репортерів без кордонів" дві позиції і стали 43-ми, а Росія залишилася на 148-й позицій. Найбільш складна ситуація зі свободою ЗМІ наразі у Китаї (176 місце зі 180), а от найбільш вільними "Репортери без кордонів" вважають скандинавські країни – Норвегію, Швецію та Фінляндію.

Попередній матеріал
Сьогодні Комітет постпредів країн ЄС голосуватиме за безвіз для України
Наступний матеріал
У Липецьку почали звільняти та розраховувати працівників Roshen
Loading...

Рейтинг найщасливіщих країн світу: яке місце посіла Україна

Шість українців увійшли до рейтингу найбагатших мільярдерів світу – Forbes

Найгарніші люди України 2017: Ведуча "5 каналу" Яніна Соколова увійшла до рейтингу журналу Viva