У середу, 26 квітня, правозахисна група "Репортери без кордонів" оприлюднила дослідження World Press Index, у якому проаналізувала рівень свободи ЗМІ та умови для роботи журналістів у 180 країнах світу.
У відповідному рейтингу Україна посіла 102 місце, піднявшись на п’ять сходинок порівняно з показниками 2015 року. Про це повідомляє "Радіо Свобода".
"Від часів революції 2014 року українська влада ухвалила низку реформ, у тому числі щодо прозорості структури власності засобів масової інформації.., але потрібно ще послабити жорсткий контроль олігархів над ЗМІ і заохотити редакційну незалежність", – зазначили "Репортери без кордонів".
Як зазначається у звіті правозахисників, інформаційна війна з РФ продовжує лишатися приводом для занепокоєння.
"У 2016 році влада знову виявилися безсилою, щоб захистити ЗМІ від атак, таких як убивство журналіста Павла Шеремета, публікація персональних даних тисяч журналістів, звинувачених у "зраді", і підпал штаб-квартири телеканалу "Інтер". У беззаконних районах на Сході, контрольованих сепаратистами, досі немає критично налаштованих журналістів та іноземних спостерігачів", – йдеться у звіті.
Водночас, "Репортери без кордонів" заявляють, що свобода ЗМІ усе частіше перебуває під загрозою не лише в країнах із авторитарними режимами, а й у країнах, які вважаються демократичними.
Зокрема, лише за рік кількість країн, у яких ситуація зі свободою ЗМІ є "доброю" або "досить доброю", скоротилася удвічі.
"Демократії, які традиційно розглядають свободу засобів інформації як одну з фундаментальних основ, мають продовжувати бути моделлю для решти світу, а не навпаки", – підкреслює генеральний секретар організації Крістоф Делоер.
Додамо, що США втратили у рейтингу "Репортерів без кордонів" дві позиції і стали 43-ми, а Росія залишилася на 148-й позицій. Найбільш складна ситуація зі свободою ЗМІ наразі у Китаї (176 місце зі 180), а от найбільш вільними "Репортери без кордонів" вважають скандинавські країни – Норвегію, Швецію та Фінляндію.