5.ua

У вересні 3 тис. вимушених переселенців у Києві позбудуться даху над головою

  Першого вересня вимушеним переселенцям у Києві вкажуть на двері. Більшість установ, де розмістили людей – без опалення. Окрім того, за комірне господарі сплачують з власної кишені. Тож утікачам зі Сходу та Криму радять шукати нове помешкання. Волонтери підрахували – на вулиці опиниться майже три тисячі переселенців.


  Сосновий Бір – колись тут приймали піонерів, згодом табір перетворився на гуртожиток для студентів, а цього року прихистили утікачів із Криму та Сходу. В одній кімнаті мешкають до семи осіб. Тут і сплять, і приймають душ, і готують їжу.

  Облуплені стіни, пліснява та грибок – нині у таких умовах мешкають переселенці. Кімнату оминають діти, бо заходити бояться. А от чіпати щось – іноді небезпечно для здоров'я: вікна та двері на ладан дихають.

  Власники не приховують: будівля не бачила ремонту майже двадцять років. За малярське приладдя взялися самі переселенці з Криму.

  Бетон, фарби та плитку зносили небайдужі. Волонтери придбали нову сантехніку та нові пральні машини. Обставляють ті ж таки утікачі зі Сходу. Дехто це робить уперше.

  Утім, на вимушених переселенців чекають нові випробування: першого вересня людей виселяють. З дахом над головою залишаться одиниці.

  Тож волонтери почали домовлятися з господарями приміщень. Скажімо, у Ворзелі свої наміри закріпили автографами і мокрими печатками.

  Тут обіцяють залишити майже сімдесят переселенців. Переважно це багатодітні родини. Утім, за комірне доведеться сплачувати самим. Щоб заробити гроші, орендодавець уже кличе на роботу.

  Андрій Новошицький, проректор національного університету Державної податкової академії, розповів: "Ми розглядаємо можливість працевлаштування їх в університет на робітничі спеціальності. Приблизно тарифний розряд у них 1500 грн. плюс премії – 3500-4000 грн".

  Натомість, на вулиці опиниться майже половина переселенців – це три тисячі осіб. Волонтери невтомно продовжують шукати їм альтернативні оселі. Утім, без фінансової допомоги небайдужих їм не впоратися.

  Олена Махно, Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У бюджеті Києва виявили нестачу 2-х мільярдів
  Наступний матеріал
  Фюле: Росія не зупинила потік зброї та бойовиків на Донбас
  Loading...