5.ua

Фюле: Росія не зупинила потік зброї та бойовиків на Донбас

  Євросоюз вимагає від Росії терміново вплинути на бойовиків і примусити їх скласти зброю – заявив у Європарламенті комісар з питань розширення ЄС Штефан Фюле.


  У Страсбурзі він виступав від імені головного дипломата ЄС Кетрін Ештон напередодні завтрашньої зустрічі лідерів Євросоюзу.

  Штефан Фюле заявив: "Росія не зупинила потоку зброї, обладнання та бойовиків через кордон. Так само й не використала свій вплив на незаконні озброєні угруповання на сході України, не переконала їх скласти зброю. Тож, нині ми як ніколи чекаємо від неї конкретних кроків з деескалації. Погрози ж Росії вжити превентивних заходів під приводом оборони – неприйнятні і необґрунтовані, на нашу думку. Ми сподіваємося, що вона утримається від таких кроків".

  Нагадаємо, завтра у Брюсселі відбудеться засідання Європейської ради, на розгляд якої винесуть питання посилення санкцій проти Росії за розпалювання конфлікту на українському Донбасі. Згідно попереднього ультиматуму ЄС на адресу Кремля, санкції мали бути запроваджені з 1 липня, потім прийняття рішення було відкладене на 7 липня – і то лише для констатації неспроможності їх запровадження.

  Президент України напередодні наголосив, що очікує чіткої і рішучої реакції ЄС у відповідності до Висновків Європейської Ради 27 червня.

  Попередній матеріал
  У вересні 3 тис. вимушених переселенців у Києві позбудуться даху над головою
  Наступний матеріал
  Росія хоче обдурити спостерігачів ОБСЄ - МЗС
  Loading...