У столиці провели традиційний автопробіг проти безкнижжя

  Всесвітній день книги відзначили у столиці традиційним автопробігом по безкнижжю. Письменники влаштували перфоманс - перетягування язиків між авторами "мовного законопроекту" Колеснічнеком та Ківаловим. Перед мерією розгорнули пересувну книгарню на колесах, а магазин "Знання", зачинений "на реконструкцію", згадали хвилиною мовчання.

  Учасник акції: "І цим автопробігом ми вдаримо по безкнижжю і нехлюйству".

  Місце зустрічі змінити не можна: Контрактова  площа. На чолі колони - зелений "Запорожець". Та перед стартом - язикові змагання. 

  Учасник акції: "Ми що робимо - ми зв`язуємо цих панів язиками. Хороший вузол накладайте, хлопці здорові".

  Маска Колесніченка відриває язика у маски Ківалова. За що так обійшлися з політиком - пояснюють:

  Віталій Капранов, письменник: "Взагалі, в цей день в Європі заведено, щоб в цей день політики ходили в книгарні, вони читають книжки по радіо. Це день, коли пропагують читання. А у нас виривають язики політикам, тому що через цих двох панів, які прийняли відповідний закон, у нас минулого року наклади книжок українською мовою скоротилися досить пристойно".

  Учасник акції: "Перемогла дружба. Боролися язиками Колесніченко і Ківалов - тобто, в будь-якому випадку перемагав вєлікій, магучій, кацапский, рускій язик".

  Наступна зупинка автопробігу - КМДА. Перед мерією письменники розгорнули крамницю на колесах. З такою, кажуть, зручно і у середмісті примоститися, і в далеке село поїхати.

  Учасник акції: "Унікальний випадок - вона має всі документи, вона має касовий апарат, вона транспортний засіб. Це абсолютно легальна річ, яка поки що, на великий жаль, не може ніде заякориться в Києві, тому що тільки станеш - зразу приходить міліціонер і говорить, що "стоять нізя"".

  За 10 хвилин символічної торгівлі знайшлося два покупці - з регіонів. Збіглися на книжки, бо побачили що ті - українською.

  Покупець: "Наприклад, у Севастополі майже неможливо купити українську книжку. Якщо я прийду в любу книгарню - її там немає. Для того, щоб купити і привезти українські книжки в Севастополь - ми просто маємо їх тут купувати".

  Однак тут - на Хрещатику - теж купити ніде. Книгарня "Знання" - вже понад рік на "реконструкції". Письменники кажуть - магазин помер. Ідуть вшанувати хвилиною мовчання.

  Учасник акції: "...загиблої в нерівній боротьбі з інвесторами, в нерівній боротьбі з ріелторами. Ми покладемо віночок, запалимо лампадку". 

  Замість молитви - вірші.

  Артем Полежака, поет: "На гнилих болотах межигорських
  паротяг застрягає заморський
  десь маячить вже Русь-тілогрійка
  знову мариться Русь-конвой
  зупинись, моя птиця-трійка!
  Слышишь, заднюю, ..., открой".

  Письменницький автопробіг по безкнижжю - став уже традиційним у Всесвітній день книги. Відзначають це свято уже 18 років поспіль.

  Світлана Одаренко, Юрій Гончаренко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Велосипедисти і мами з візочками розкритикували реконструкцію Поштової площі [відео]
  Наступний матеріал
  У Києві знову проведуть арт-фестиваль людей з особливими потребами "Павлов-фест"
  Теги:
  Loading...