5.ua

У регіонах штурмують державні установи

  Після нічних заворушень у столиці спалахнули регіони. Там штурмують будівлі обласних адміністрацій, управління МВС, СБУ та прокуратур. В Ужгороді, Луцьку, Вінниці, Сумах і Полтаві тривають масові акції протесту із атаками на держбудівлі.

   

   

  У Ужгороді кілька тисяч людей штурмом узяли приміщення облдержадміністрації. Виламали забарикадовані з середи двері, повибивали шибки, а силовиків переконали скласти зброю та залишити будівлю.

   

  Антон, учасник штурму ОДА: «Міліція все правильно зробила, вона зрозуміла що треба робити»

   

  Під час штурму один із активістів отримав незначні поранення. Утім залишився у лавах колег. Зараз ужгородці зводять барикади біля ОДА.

   

  Близько 5 тисяч мітингувальників біля обласної адміністрації у Чернівцях вимагали відставки губернатора Михайла Папієва. Люди увійшли до адмінбудівлі, виштовхали на вулицю Папієва, та взяли його в облогу. Зрештою, губернатор таки написав заяву про відставку в обмін на письмову гарантію мітингувальників не чинити насильницьких дій.

   

  Протестувальник: «Негайно скликання обласної ради, яка має засудити все те,що відбувається в Києві і підтримати громаду області. Закликаємо в тому числі розпустити Партію регіонів в раді і підтримати народ!!!»

   

  У Хмельницькому сотні мітингарів мирно захопили будівлю Обласної держадміністрації. Співробітники міліції спротиву активістам не чинили. Усі кабінети чиновників були зачиненими. На робочому місці перебував лише голова облради Микола Дерикот, який написав заяву про вихід із Партії регіонів.

   

  Микола Дерикот, голова Хмельницької обласної ради: «Я громадянин цієї держави і Ніколи не буде того, щоб я ніс на собі той тягар, де гинуть люди-ніколи! ми не маємо права в державі цього допускати! Я з вами буду постійно. Я засуджую дії, де гинуть люди».

   

  У Луцьку під час штурму ОДА постраждав губернатор Олександр Башкаленко. Мітингарі вимагали його відставки, змусили стати на коліна й під час штовханини розбили голову. Заяву на звільнення Башкаленко - так і не написав.

   

  Олександр Башкаленко, голова Волинської ОДА: «Зранку мною було прийнято рішення: для того, щоб не було кровопролиття, звільнити звільнити обласну державну адміністрацію, на 11-ту годину жодної людини там не було. Ви самі переконалися в тому. Це моя особиста думка, я би ніколи не прийняв такого рішення, якби не засуджував ті дії, які сьогодні відбуваються в державі».

   

  Обласне управління МВС активістів закидали бруківкою. Силовики застосували газові гранати. Утім, мітингарям із міліцією вдалось домовитись - активісти не займають приміщення, а силовики не їдуть до Києва.

   

  Олександр Терещук, начальник управління МВС у Волинській області: «Ні, на Волині не проллється кров. Повірте мені, я тільки за це. Мені всі підкоряться в цій області. Мої працівники міліції».

   

  Майже тисяча людей пікетували обласне управління МВС і у Вінниці. Вимагали звіту про перебування місцевих силовиків у столиці. До них ніхто не виходив - тож намагалися зламати замок і самостійно пробратися на територію управління. Утім, до них таки вийшов начальник МВС області Олег Школьний.

   

  Наші вимоги – забрати всю міліцію, відкликати і дати вільний доступ до адмінбудівель, тому що вони належать народу.

   

  Олег Школьний, начальник МВС України у Вінницькій області: «На сьогоднішній день ми взяли всі адмінбудівлі під охорону з метою не допущення правопорушень, можливо буде і злочинці якісь можуть бути, вони абсолютно не від всіх людей».

   

  Ельвіра Божані, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Протестувальники штурмують Хмельницьку ОДА
  Наступний матеріал
  В Одесі побили учасників акції «Не стріляй!»
  Теги:
  Loading...