У Нових Петрівцях відкрили стіну пам`яті воїнів Другої світової війни

  Стіну пам`яті воїнів Другої світової війни відкрили у Нових Петрівцях. Віднині на території музею "Битва за Київ у 1943 році" експонуватимуться барельєфи 11 героїв Радянського союзу. Усі вони - із Вишгородщини.

  Ідея зробити подібну експозицію виникла на початку 80-х. Самі барельєфи вилили ще 20 років тому. Їхній автор - місцевий скульптор Анатолій Фуженко. Однак, через брак коштів вони увесь цей час зберігалися у фондах музею. Загалом, у Другій Світовій війні загинуло близько 10 тисяч мешканців Вишгородського району.

  Мусій Мартиненко, ветеран: "Я знав одного сельчанина, Шолуденка. У 43 році була переправа із села Старосілля на Межигір`я і на Нові Петрівці, і я лічно йшов по тому мосту. І сьогодні плакать хочеться, як нас уже визволили і нас перевели уже солдати наші".

  Іван Вікован, директор музею "Битва за Київ у 1943 році": "Ми до цього дуже довго йшли. Мені дуже хотілось, аби увічнили пам`ять героїв Вишгородського району. Їх 11. Це - відомі імена. У 85 році з нагоди 40-річчя ми рішили відлити - і ми відлили, ви бачите, оце якраз у 85 році - барельєфи Героїв Радянського союзу".

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Подія, дійсно, сьогодні важлива для Вишгородщини і всієї Київщини. Сьогодні ми відкрили Алею героїв. 11 героїв Вишгородщини захищали вітчизну від німецько-фашистських загарбників. Сьогодні разом з нами було дуже багато молоді. Це говорить про те, що ті, хто залишився живий, передають свій досвід, залишаються разом з нами".

  Попередній матеріал
  У Києві відкрили монумент "Історія кохання" [відео]
  Наступний матеріал
  Кварцяний знову очолить "Волинь"
  Теги:
  Loading...