У Києві відкрили монумент "Історія кохання" [відео]

  Символ вічного кохання та вірності відкрили у Києві. Надихнули скульпторів італієць Луїджі та українка Мокрина. Їхнє кохання тривало лише два роки. Радянська влада закоханих розлучила, відправивши кожного на свою батьківщину. Там вони знайшли нові родини, народили дітей. Проте сильні почуття закохані пронесли через усе життя. Зустрілися вони лише через 60 років, відтоді - не розлучаються.

  Він не втомлюється переповідати історію кохання свого життя. Вони зустрілися в концтаборі на території Австрії у 1943-му. Тоді палкий італієць Луїджі помітив українську полонянку - Мокрину і закохався. Але через два роки життя розлучає їх на понад півстоліття. У 2004-му році завдяки телебаченню Луїджі та Мокрина знову зустрілися.

  Луїджі Педутто: "З емоціями треба бути обережним. Їх дуже багато і вони мене переповнюють. У моєму віці вони певною мірою навіть небезпечні".

  Сьогодні йому вже за 90, коханій Мокрині - аж 93. Та попри поважний вік, пара довела, що кохання не має кордонів, не підвладне часу та віку. Молодь зізнається - досі сильні почуття бачила хіба що в мелодрамах. 

  Подружжя Литвиненків: "Через 60 лет после - приехать и найти человека. Это просто, это нереально. Это громаднейший пример - все же это не просто так, и любовь есть. Да?"

  Луїджі Педутто: "Кохання вам на все життя. Адже любов - це все. Це двигун".

  Історія Мокрини та Луїджі  підкорила серця українців. За перебігом подій упродовж десяти років спостерігала уся країна. Почали навіть знімати стрічку. Нову ж сторінку кохання - зустріч через 60 років - вирішили увічнити у камені.
  .
  Григорій Костюков, скульптор: "Посмотрели. Попытались прочувствовать, и передали в глину".

  Над пам`ятником працювали два столичні скульптори. Його переробляли кілька разів. Особливо ретельно працювали над рисами обличчя героїв.

  Досі стриманий італієць - не приховує сліз. Довго не відводить погляд і зізнається:

  Луїджі Педутто: "Зараз я відчуває те, що отримав високу винагороду за те життя, яке я прожив".

  Усе своє життя він був без коханої Мокрини. 60 років зберігав її пасмо волосся та панчоху. У неї, кажуть онуки - лише згадки про два роки палкого кохання. На відкриття пам`ятника старенька Мокрина не приїхала - на коханого чекає вдома.

  Олена: "Она может не помнить, что она куда сейчас положила. Но она до сих пор его помнгит. И надеется, что мы его привезем в Кривой Рог".

  Відвідувачі вже пам`ятник охрестили новим символом вічного кохання та вірності.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Цей пам`ятник і ця історія кохання - вона як талісман, на мою думку. Для багатьох киян буде і для всіх українців. Тому, що вона є прикладом для подражанія. Я бажаю всім, хто кохає один одного, міцної і вічної любові".

  Його оселили на улюбленому місті закоханих - у Маріїнському парку, поруч з Мостом закоханих. Тож, у маршруті молодят з`явилася ще одна зупинка. 

  Олена Махно, Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Андріївський узвіз учергове закрили для автівок
  Наступний матеріал
  У Нових Петрівцях відкрили стіну пам`яті воїнів Другої світової війни
  Теги:
  Loading...