У Києві зупинили більше 150 несправних ліфтів

  Більше двохсот ліфтів за два тижні перевірили фахівці із Держгірпромнагляду. Висновки невтішні: виявлено більше 400 порушень, а півтори сотні ліфтів - зупинили. Підіймачі не обстежують, ліфтові шахти не освічуються, обмежувачі швидкостей - несправні. Поки люди бідкаються, у мерії стверджують: про ситуацію добре знають і шукають грошей на ремонт.

  Галина Іванівна у будинку на вулиці Фрунзе мешкає більше 30 років. За цей час - переконує жінка - підіймач ще жодного разу не ремонтували.

  Галина Шивчун, киянка: "В нас лифт работает раз в месяц. И все время мы вызываем лифтера и ходим до начальника ЖЕКа и все такое. Начальник ЖЕКа все нам замыливает глаза и говорит: нету денег, нету денег, на ремонт нету денег. А лифты очень старые".

  Поламані ліфти у столиці уже давно не виняток, а правило. Кожен другий мешканець Києва бідкається на несправний підіймач.

  Кияни: "Постоянно ломается, свет гаснет, застряет на этажах".

  Кияни: "Ліфт як поставили - і аварії, все і ніякого ні ремонта, ніхто нічого не думає".

  Загалом у Києві - понад 21 тисяча ліфтів. Більше семи тисяч з них потребують негайної заміни. 

  Набі Гусейналієв, начальник відділу ліфтів територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та Києву: "В Києві не виконується регіональна програма "Ліфт", з приводу заміни ліфтів, які морально застарілі та фізично зношені. У 2010 році замість 1681 ліфта було замінено лише 85 ліфтів".

  Терміново перевірити стан ліфтів столиці за дорученням Кабміну взялися у Держгірпромнагляді. Комісія працює вже більше десяти днів. Перевірили підйймачі у багатоповерхівках Печерського, Дніпровського, Дарницького, Деснянського, Шевченківського, Оболонського та Святошинського районів. Висновки невтішні.

  Набі Гусейналієв, начальник відділу ліфтів територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та Києву: "Було перевірено більш ніж 201 ліфт. При чому з них зупинено 150 ліфтів, а також притягнено до адміністративної відповідальності за виявлені порушення 20 осіб".

  Натомість у мерії стверджують: через брак коштів цьогоріч зможуть полагодити лише п’ятсот лІфтів.

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Ми запланували роботи, зв`язані з ліфтами, і зараз на сесії Київради буде додатковий фінансовий ресурс - більше сто мільйонів на ці цілі. І тому ми плануємо не менше 500 ліфтів цього року - провести їх модернізацію, плюс поточний ремонт, плюс капітальний ремонт. В тому числі, ті ліфти, які попали під заборону, вони будуть або замінені, або модернізовані".

  Коли ж запрацюють опечатані ліфти - нині не відомо. Все залежить від того, наскільки швидко їх відремонтують. Потому комісія з Держгірпромнагляду ще раз перевірить підіймачі. Якщо несправностей не виявить, мешканці багатоповерхівок знову зможуть користуватися ліфтами.

  Наталя Гончарова, Роман Гриценко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві закінчується місце на кладовищах
  Наступний матеріал
  Завтра Київрада розгляне передачу Києво-Печерського заповідника у держвласність
  Теги: