У Києві закінчується місце на кладовищах

  Уже за півтора року у столиці не буде місць для поховань. У Києві їх не лишилося, тому мерія шукатиме ділянки за містом. Серед планів КМДА - створити Похоронний дім. Він має умістити у собі усі служби, які оформлюють поховання і продають ритуальну атрибутику.

  80 людей щодня, або близько 30-ти тисяч щороку помирає у Києві. Третину з них кремують - решту ховають. Із 29-ти кладовищ відкрите лише одне - Північне. Та і його території вже бракує. Нині у мерії шукають нові ділянки для поховань. Однією з них може стати частина Пуще-Водицького лісогосподарства площею 20 гектарів. Іще один варіант - розширення меж Південного кладовища на 27 гектарів.

  Борис Фролов, начальник управління ритуальних послуг КМДА: "Пуще-Водицкое лесохозяйство не возражает против целевого изменения этого участка, учитывая, что на нем уже находится сельское кладбище. Решение єтого вопроса находится в Киевгорсовете".   

  Іще одна проблема - це корупційність ринку ритуальних послуг. Як заявляють у мерії, приватні структури займають майже три чверті ринку. Однак жодного договору із комунальними службами, як передбачено законодавством, не мають. Їхні ціни удесятеро більші від комунальних. Беруть вони гроші й за те, що, за законом, безкоштовне.

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Користуючись тим, що сім`я в розпачі, вона втратила дорогу людину - в цей момент їй дають візитки конкретних фірм, і факти є такі, що окремі наші лікарі отримують від півтора до двох тисяч гривень в місяць за те, що вони направляють саме на конкретні фірми. В результаті, перевезення до моргу, яке має бути безкоштовним, береться з людей до 2 тисяч за це перевезення".   

  Борис Фролов, начальник управління ритуальних послуг КМДА: "Перевозки осуществляют некоторые комерческие структуры неприспособленным, неспециализированным общественым транспортом, который после траурной процессии без санобработки продолжает перевозить пасажиров". 

  Причина корупції - відсутність єдиного порядку захороненень та контролю з боку міста. Їх цьогоріч хочуть затвердити на сесії Київради. Серед планів мерії - реконструкція крематорію та будівництво 5-ти колумбарних стін на майже 15 тисяч місць для поховань на  Бортничанському, Братському, Військовому, Лук`янівському та Лісовому кладовищах. Розв`язати проблему незаконних підзахоронень має Електронна база поховань. Вона міститиме інформацію про усі столичні цвинтарі, кількість вільних місць та навіть відомості про людей, які там захоронені.  

  А от тварин і далі буде - ніде ховати. Кладовище для них - будують у Деснянському районі - іще з 2003-ого року. Цьогоріч на роботи - мають виділити трохи більше мільйона гривень, тоді як треба 13-ть. Цих грощей - не вистачить навіть для початку першої черги будівництва.

  Попередній матеріал
  Клуб Понікаровського вийшов на 5 місце Західної конференції НХЛ
  Наступний матеріал
  У Києві зупинили більше 150 несправних ліфтів
  Теги: