У Києві з`явилась нова форма мистецької освіти - художня резиденція [відео]

  Вони оголосили бойкот нудним лекціям і звичній системі освіти. У середмісті Києва у занедбаному будинку оселилися семеро молодих невідомих митців і створили вільну художню резиденцію. Так охрестили першу в Києві мистецьку програму. Її учасники переконали нас - то для них, мов ковток повітря.

  Голі цегляні стіни, багато простору і легка прохолода. В недобудові в середмісті Києва на 5 місяців оселилися семеро юнаків і дівчат, які називають себе вільними митцями. Вони - учасники першої столичної художньої резиденції.

  Іванка Яковина, учасник художньої резиденції: "Не всі люди вважають, що мистецтво - це картина, яку повісили на стіну".

  Резидент-художник Іванка Яковина розповідає - з лютого по вересень в цих стінах пізнаватимуть нові віхи сучасного мистецтва і ламатимуть загальноприйняті стереотипи. Дівчина пройшла відбірковий тур, в якому за участь в проекті змагалися дві сотні молодих митців. Каже, припав до душі формат навчання, який запропонували організатори резиденції.

  Іванка Яковина, учасник художньої резиденції: "Привикли всі, що є лекція, сидить лектор, всі сидять, не задають питання в основному. Якщо треба відповісти на питання - ну, може, хтось і відповість на нього. В даному випадку ми спілкуємось".

  Пізнати мистецтво по-новому молодим резидентам допомагають запрошені експерти в області сучасного арту. Теми розмов - філософські: міфи, релігія, масова свідомість, мова. А ще - один з навчальних блоків "Як не загубитися в сучасному мистецтві". Львів`янин Євген Самборський отримані знання старанно занотовує. Утім не словами, а малюнками.

  Євген Самборський, учасник художньої резиденції (показує альбом): "Мій конспект виглядає приблизно ось отак".

  Особливість резиденції художників у свободі дій - пояснюють свій задум організатори. Семеро учасників слухають лекції, утім як виявити свої знання - обирають самі. Тут можна малювати, робити інсталяції, писати вірші чи фотографувати. Жодних обмежень чи систем оцінювання для учасників не встановлюють. Плоди навчання показуватимуть у вересні на ось цьому горищі.

  Володимир Кадигроб, співавтор ідеї проекту: "Это пример такого явления, как творческий кластер. Когда вот, недостроенное помещение, или которое пустет - оно раньше имело какую-то одну функцию, там был дом, или там был склад - сейчас она заполнена культурой".

  Автори ідеї створення першої художньої резиденції називають свій задум експериментальним. Мета його - відмовитися від звичного формату конкурсів з преміями та вже визнаними лауреатами. Ще один плюс - побувати учасником резиденції можна абсолютно задарма.

  Ганна Рибалка, Ігор Коваленко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міліція відмовилась розслідувати руйнування ідола Світовида [відео]
  Наступний матеріал
  Національна опера презентує оновлену "Баядерку"
  Теги:
  Loading...