Міліція відмовилась розслідувати руйнування ідола Світовида [відео]

  Хто зніс голову язичницькому Світовиду на Софійській площі - міліція вирішила більше не ламати голову над цією справою. Натомість, науковці і рідновіри взялися розслідувати каліцтво статуї самотужки і оголосили нагороду за інформацію про вандалів.

  Уже понад два тижні скульптура язичницького божества Світовида на Софійській площі стоїть без голови. Однак міліція пошуки зловмисників уже припинила, оскільки не знайшла ані свідків злочину, ані відповідального за пам`ятник.
   
  Наталія Каліновська, помічник начальника по звязках з громадскістю Шевченківського райвідділу міліції: "Було розпочате кримінальне провадження за статею 194 Кримінального кодексу. Це "пошкодження чужого майна". Від управління охорони культурної спадщини ми отримали відповідь, що дана скульптура не перебуває на обліку, як пам`ятка архітектури. І також дана споруда не перебуває на балансі комунального підприємства, яке обслуговує данну територію. На даний час кримінальне провадження по цьому факту - воно закрите".

  Українські рідновіри натомість б`ють на сполох. Вбачають у цьому посилення релігійної нетерпимості. Cтатуя Світовида - точна копія унікальної прадавньої пам`ятки, яка нині зберігається у Польщі. У Києві копію встановили у 1982 році. Відтоді - Світовида паплюжили не раз.

  Анатолій Кущ, скульптор: "Це є просто напад на нашу культуру, як таку, на нашу історію. І оці, такі от, воно в одній цепі з утисками мови, з утисками культури, іде просто боротьба з українством".

  Галина Лозко, засновниця об`єднання рідновірів України: "Нам не тільки не порушено кримінальної справи, а й не надійшла жодна відповідь".

  Натомість, містяни скульптури здебільшого не ідентифікують, хоча руйнування ідола одностайно засуджують.

  Кияни: "Я думаю, это что-то, связанное со скифами, какие-нибудь херсонские степи. Не могильники, а, наверное, указатели на что-нибудь. Пусть стоят, Боже мой".

  Кияни: "Не, я, честно, даже не могла знать и представить, откуда оно. Странно, кому это может мешать. И это мировоззрение людей, в общем-то. Как и другая любая религия, поэтому обидно".

  Кияни: "Я думаю, что это идол. Разрушать не надо, но в то же время и монтировать тоже. У нас, как бы, традиции православные сложились, христианские".

  За інформацію про зловмисників рідновіри обіцяють винагороду у двадцять тисяч гривень. А що робити з напівзруйнованим Світовидом далі  - вони ще не вирішили.

  Євгенія Подобна, Віталій Дорощенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Активісти перевірили роботу нових правил доступу до будинку Київради
  Наступний матеріал
  У Києві з`явилась нова форма мистецької освіти - художня резиденція [відео]
  Теги:
  Loading...