У Києві з`явилась мобільна карта ресторанів, де не курять

  Мобільна карта ресторанів, де не курять, з`явилася у Києві. Новий додаток для смартфонів показує, де знаходиться найближчий заклад харчування, вільний від тютюну. До новинки долучилося вже понад сто ресторанів. Ініціативу вітають як власники закладів, так і ті, хто цієї шкідливої звички не має.

  Початок історії мобільної карти ресторанів, у яких не курять, дала громадська активістка Олена. Рік тому, дівчина в інтернеті створила мапу із закладами, у яких заборонено палити. На це її надихнув досвід західних сусідів.

  Олена Дуб, координатор проекту: "Ідею такої карти я побачила в Польщі. Мені це дуже сподобалося".

  Перетворити карту на мобільний додаток взялися працівники однієї із компаній, що займається програмами для стільникових. Противники куріння створили додаток менш, ніж за тиждень.

  Слава Буштрук, директор компанії-розробника: "Основне завдання -  пошук закладів, де зовсім не буде тютюнового диму. На жаль, таких місць дуже мало і основна складність полягає у тому, щоби їх знайти".

  З допомогою мапи потрібний ресторан можна знайти у всіх районах столиці. Новинка показує навіть відстань до найближчого закладу, де не курять. Ноу-хау - безкоштовне. Для його завантаження потрібно мати смартфон та підключений до нього Інтернет.

  Слава Буштрук, директор компанії-розробника: "Щоби отримати цей додаток - треба зайти у веб-стор, це стандартний додаток. І в пошуку вибрати "СмоукФрі" - це назва нашого додатку. З`являється форма і тут - кнопка "встановити".

  Олена Дуб, координатор проекту: "Щось подібне є у Москві. Але там наносять на карту заклади для курців і некурців. Ми ж сповідуємо заклади, вільні від тютюнового диму на 100 %".

  Чому цілковита заборона куріння настільки важлива - із власного досвіду розповідають працівники найстарішої піцерії Києва.

  Оксана Лабунська, виконавчий директор піцерії: "Один зал завжди був для некурящих, а один - для курців. Все рівно, дим заходив у приміщення, де не курять. А ще були проблеми з офіціантами, з їхнім здоров`ям, тому що працювати в приміщенні, де курять - дуже важко". 

  Галина Давиденко, бармен: "Виникала задишка, було дуже тяжко дихати, наче нестача кисню. Викликали швидку допомогу. Лікарі попереджували - ви не можете працювати в накуреному приміщенні".

  Вітають мобільне ноу-хау і ресторатори. 

  Мирон Спольський, власник піцерії: "Люди можуть взяти телефон. Зараз, здається, 40% ринку - це смартфони. Набирають, де є заклади, в яких не палять. Це дуже зручно і дуже гарно".

  Андрій Пінчук, власник кав`ярні: "Люди зараз взагалі не уявляють життя без телефонів, без Інтеренту, зручних програм. Саме такою вона і є. Якщо ти знаходишся на якійсь вулиці, і не знаєш, де посидіти, поїсти, а тобі - неприємний запах тютюну. Ти зручно знаходиш і йдеш у потрібне місце".

  З картою ресторанів, де не курять, уже познайомилося більше сотні тисяч українців. Підхопили ідею й мешканці інших міст - над такими ж проектами працюють майже в 10 містах України.

  Наталя Новосядла, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Дорожні служби взялися латати вибоїни попри холодну погоду
  Наступний матеріал
  У Києві стартувала студентська акція "Первоцвіт"
  Теги: