У Києві вперше виписали штраф ресторану за паління в приміщенні

  10 тисяч гривень за кальян. Такий штраф сьогодні отримав один зі столичних ресторанів. Це перша фінансова санкція за порушення закону, який з 16-го січня заборонив куріння цигарок, кальянів та електронних сигарет у приміщеннях ресторанного господарства. За два тижні до Інспекції з питань захисту прав споживачів надійшло вісім скарг від клієнтів та громадських активістів.

  Курити - не можна, заборонено. Наліпки у ресторані кажуть цигаркам - зась, а на столі клієнта - вірменина Арама - попільничка з недопалками. 

  Перевіряльник: "Этот человек обкуривает официантов".

  Клієнт: "Где вы видите официантов?"

  Перевіряльник: "Вон там стоят".
   
  Клієнт: "Я наглею. Дайте мне отдохнуть, пожалуйста".

  Перевіряльник: "Нічого не казали - не курить?"
   
  Клієнт: "Казали"

  Перевіряльник: "А ви не можете без цього, так?"
   
  Клієнт: "Не могу".

  Журналіст: "А ви погоджуєтесь з тим, що заборонили куріння в ресторанах?"

  Клієнт: "Нет"

  Журналіст: "Тобто, ви так протестуєте?"

  Клієнт: "Так". 

  Свою акцію протесту біля єдиного клієнта ресторану розгорнули і активісти.
   
  Активіст (розгортає плакат з написами проти куріння): "Я хочу, чтобы вы не убежали".
   
  Клієнт: "Я похож на бегущего?"

  Сам не йде, і адміністратори порушника не виганяють. Ба більше, доводять: курити клієнт має право, бо це приміщення - не капітальна споруда, а відтак, на неї дія закону не поширюється:

  Богдан Василюк, юрист закладу: "Не является это помещением в случае, если нет несущих конструкций. Тут все конструкции сделаны из полиэтилена, несущих конструкций здесь нету, это не помещение, в связи с этим мы не нарушаем закон, разрешая тут курить".   

  У громадській організації, яка долучалася до розробки закону, кажуть: курити можна лише на терасах та літніх майданчиках. А це - приміщення. 

  Тарас Шевченко, керівник проекту "Київ без тютюнового диму": "Я не буду оцінювати, чи порушує власник закон про літні площадки - а очевидно порушує, тому що їх не демонтував - але за це штраф достатньо незначний. Саме головне, що з точки зону законодавства про тютюнокуріння - курити в приміщеннях заборонено. І не можна бути хитрим і казати - це є приміщенням, а це не є приміщенням".

  Тим часом, пристрасті довкола Арама розпалюються: активісти викликають міліцію, аби та оштрафувала як не заклад, то, бодай, клієнта. Цигарка у зубах може коштувати йому до 370-ти гривень. 

  Активіст: "Я вызвал милицию уже. На отдельно взятых курильщиков протоколы составляет милиция. Прямо сейчас может составить".

  Чи отримає штраф сам ресторан правоохоронці так і не відповіли. Тим часом, в Інспекції з питань захисту прав споживачів урочистий момент: підписують перший припис - столичний заклад, який спіймали на кальяні, має сплатити 10 тисяч гривень штрафу. Трофею завдячують активістам. 

  Віталій Черняховський: "Кажете, я стукач? А я заходив до них тричі, як ця заява була написана. Тринадцять днів я їх просив, благав, щоб вони припинили куріння - вони сміялися".

  Ресторатор: "Я даже не знаю, вы говорите про какой-то штраф, я даже не знаю. Если выписали штраф, значит заведение плотит. Пиво же запрещено пить на улицах, все равно ходят пьют, а тут придумали, что заперещено - и сразу все, надо штрафы".

  Фахівці нарікають: за законом мають попередити заклад про перевірку за десять днів, тому до зустрічі з інспекторами там завжди готові. Позапланово можуть навідатися за письмовими скаргами клієнтів. Таких нарікань за два тижні в управлінні отримали вісім, перевірили - аж три. Та щоби зайти у заклад - мають отримати згоду місцевої влади. Вже незабаром, сподіваються, парламент ухвалить зміни до такого законодавства.  

  Антон Кляцький, начальник Інспеції з питань захисту прав споживачів: "Після того, як він буде в цілому прийнятий, це буде проходити так: скарга громадянина будь-якого на те, що палять, негайно виписується направлення і наказ, виїджає спеціаліст інспекції, фіксує наявність попільничок, осіб, які палять в приміщенні, замовляють кальяни і виписується штраф".

  В управлінні, де мріють про досконале законодавство, недопалки лежать і на східцях між поверхами і у нашвидкоруч змайстрованих попільничках.

  Антон Кляцький, начальник Інспеції з питань захисту прав споживачів: "Будем карать, якшо виявим, що хтось палить".
   
  За неофіційною перевіркою громадських активістів - порушують закон у кожному десятому ресторанному закладі. Найкраща ситуація в Івано-Франківську, найбільше клієнтів із цигаркою в зубах побачили у Одесі, Харкові, Луганську та Києві.

  Світлана Одаренко, Олена Сорокіна та Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До України із гастролями прибув грузинський балет "Сухішвілі"
  Наступний матеріал
  На Київщині рятували рибу, що задихається під льодом
  Теги:
  Loading...