5.ua

У Києві відбувся ярмарок професійної музики [відео]

  Дримба та колісна ліра, торбан та загадкова коза дуда... У Києві відбувся ярмарок професійної музики, на якому гості столиці мали змогу познайомитися з останніми новинками музичного світу, а найголовніше – послухати та придбати давно призабуті національні інструменти.

   Зазвичай, волинку асоціюють із шотландською культурою. Але архаїчний народний інструмент вже давно відомий на Західній Україні. Гуцули називають її «коза – дуда». Майстерно оволодів нею і Володимир Бурневський.

  Володимир Бурневський, гість фестивалю: «У середині знаходиться мішок повітряний. Повітря поступає на два голосніка і виходить такий якби дует. Скільки буду дуть, стільки воно й буде грать. Чому й кажуть – тягнути волинку».

  А це – колісна ліра. На українські землі потрапила вона з Європи ще у 16-му столітті.  ЇЇ конструкція нагадує козацьку кобзу, а щоб освоїти такий інструмент, не обов’язково володіти особливими знаннями.

  Андрій Ляшук, музикант, гість фестивалю: «В мене вже досвід музиканта є. На інших інструментах грав, тому не так важко. Не таке враження, що я перший раз взяв ліру до рук і вже заграв».

  «В музиці головне – наполегливість!» - каже Марія Віксіна. Руки школярки майстерно перебирають струни тарбана, а її спів зачаровує відвідувачів.

  Марія Віксіна, учасниця фестивалю: «Тут потрібно кожного дня займатися на тарбані, щоб все було в руках, щоб не забути як відчувати кожну композицію. На тарбані в Україні грав Іван Мазепа і аж до Розумовського».

  Стародавня дримба - здається чи не найменший музичний інструмент. Діставати різні звуки з них навчився Павло Білаонов. Він не тільки віртуозно грає, а ще й виробляє їх власноруч.

  Павло Білаонов, учасник фестивалю: «Впливає на звук розмір і форма. Тому кожен має свій тембр. Тому що коли виробляється інструмент власноруч – ручна робота – це вже є частка душі і тому, ти відносишся як до власного творіння, як до дітей».

  Талановиті митці легко зібрали навколо себе зацікавлену публіку. Для виконавців це не лише можливість самовиразитися, а й продемонструвати - українська культура заслуговує на увагу.

  Нонна Лактіонова, Орест Пона, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У швидкісному трамваї Києва з'явився Інтернет
  Наступний матеріал
  Опалювальний сезон офіційно стартував вже у 14-ти регіонах України [відео]
  Loading...