5.ua

Опалювальний сезон офіційно стартував вже у 14-ти регіонах України [відео]

   

  Два светри, ковдра та обігрівач. Так чекають на початок опалювального сезону малюки в житомирському дитсадку.

  Олексій Боровницький, батько: «Прохолодно. Не так, як мусить бути. Але принесли 2 колорифери в групу і вони обігрівають. Як можуть обігріти. Бо площа велика кубатура».

  Матвій Боровницький: «Мы одевали пижамные кофты на гольфик, а пижамные штаны – на колготки».

  Рухливі ігри - аби геть не замерзли, та дві ковдри під час обіднього сну. Вихователі намагаються бодай якось зігріти малят. А от батьки - змушені вже пообіді забирати дітей додому, аби не застудити. 

  Наталія Осипенко, вихователь: «Прохолодно сьогодні в групі, але ми намагаємось всіма способами зігріти дітей, обігрівачі дозволили нам включити. Тому що дійсно дуже холодно, а ще ми в рухливі ігри граємось, вправами займаємось.Спати лягають – ми не знімаємо кофтинок, ще одягаємо піжамки і 2-ма ковдрами вкриваємо».

  Ілля Мастиренко, батько: «Завів у садок – навіть не хотілося роздягатися. І прийшлося телефонувати бабусі. Вона відклала всі свої справи і забрала дитину через 2 години дитина після хвороби. Не хотілося ризикувати, залишаити. І завтра ми не поведемо, доки не дадуть тепло».

  Тепло в дитсадки, школи, а також - лікарні чиновники обіцяють у у найближчі дні. Кажуть, до кінця тижня батареї вже будуть гарячі.

  Олександр Вілкул, віце-прем’єр-міністр: «Не пізніше ніж 5 жовтня опалювальний сезон в усіх соціальних закладах повинен розпочатися. І не лише розпочатися - з котелень повинно вийти тепло і 5 жовтня повинно бути тепло у всіх дитсадках»

  У столиці звітують: обігрівати готові не лише дитсадки, а й квартири. Там батареї теж будуть теплими вже у найближчі дні

  Олександр Попов, голова КМДА: «Київенерго готове подавати тепло. У нас завжди був перший етап – це підключення соціальної сфери і саме після цього ми давали добро на підключення житла. Якщо сьогодні ми спрацюємо максимально ефективно, значить завтра-післязавтра можна говорити про підключення і будинків».

  Таким оптимістичним прогнозам мешканці багатоповерхівок - не вірять.

  Людмила Никитюк впевнена - одягатися в теплий одяг у квартирі доведеться щонайменше два тижні. Каже - опалення ще ніколи не вмикали вчасно. А кімнатний термометр уже кілька днів показує не більше 15-ти градусів за цельсієм. 

  Людмила Нікітюк, мешканка багатоповерхівки:«Он нагревается сравнительно быстро, но и остывает быстро. У нас больной человек и приходится его включать и конечно экономить на электроэнергии, поскольку он забирает много электроэнергии. Конечно холодно и мы спим практически на половину одетыми».

  А от мешканцям Луганська  тепло готові дати готові у будь-яку хвилину, - запевняють комунальники.  Ця котельня обслуговує сотню багатоповерхівок, три школи та 4 дитсадки. Щоб її запустити досить п’ятнадцяти хвилин, розповідає майстер Іван Кузміч. На самій котельні систему вже заповнили водою. Нині заповнюють труби в будинках. Аби запустити тепло у квартири - чекають команду зверху

  Віктор Бадін, начальник центрально-експлуаційного району ДП «Теплокомуненерго»:«Все котельные готовы к отопительному сезону, заполнены семти мягкой водой. Начинаем заполнять домовые системы. Проблем не должно быть по запуску. Детские садики? Пока не подключаем, потому что на квартальных больших котельных не может работать только на садики и школы, поэтому необходима мощность домов. Решение городских властей».

   Нині за рішенням міських адміністрацій опалювальний сезон стартував уже у 14ти регіонах України.  Решті тепло обіцяють не пізніше 15-го жовтня - коли традиційно починають обігрів.

  Світлана Одаренко, Оксана Трокоз, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  У Києві відбувся ярмарок професійної музики [відео]
  Наступний матеріал
  Тернопільська міськрада вирішила, що всі вивіски в місті мають бути українською мовою [відео]
  Теги:
  Loading...