5.ua

У Києві створили центр допомоги переселенцям із Криму

  Дедалі більше мешканців Криму змушені шукати прихистку по усій країні. У власних оселях залишатися небезпечно. Натомість отримати допомогу наразі можна лише від волонтерів. Обіцянки чиновників поки на папері.

  Катерина, мешканка Криму: "На домах написано - смерть бандерам, висилици нарисовани. Они нас тогда еще не навидели".

  Свої домівки люди лишають з валізами у руках. Першими від’їжджають жінки та діти.

  Маша, Тихон, мешканці Криму: "Мне наша Украина нравится и в Россию вообще не хочется. А от рас и без родины остались".

  Прихистити вимушених переселенців готові столичні євромайданівці. Домівку пропонують у наметах - просто неба. Не стоять осторонь і кияни. Мешканці задарма здають власні оселі.

  Леонід, волонтер: "К кому обратиться, чтоб там пару людей принять на дачи. Киевляне активные люди".

  Дах над головою пропонують і в будинку офіцерів. Тут можна відпочити та перекусити. За цей час - волонтери підшукають нове помешкання. Відсьогодні розв'язати й інші проблеми допоможуть у створеному комітеті допомоги біженцям Криму та правового захисту громадян. Організація вже прийняла понад півтори тисячі кримців.

  Олександр Боршуляк, член Громадської ради майдану: "Поміститися, перевезти людину, поселити, помити, поїсти. Якщо немає документів, допомогти з документами. Якщо знайти людинку - знайти".

  По сусідству з барикадами - у столичній мерії - мізкують як допомогти кримцям. Уночі чиновники створили центр із вирішення питань розміщення та життєзабезпечення мешканців Криму. Звертатися треба до коллцентру Києва та у департамент соціальної політики КМДА за адресою проспект Комарова, 7.

  Володимир Бондаренко, голова КМДА: "Колцентр - номер телефону відомий, відомий. Я вам сказав, де місце знаходиться. Тому задавати питання про те, що там буде - все там буде - лікування, там є представник служби, соціальний захист, Там є фінансисти там є все. Тому, як це буде. І будуть збої".

  Утім за вказаним телефонам, ані пари з вуст. Про рішення чиновників наразі там не знають. Ситуацію пообіцяли з'ясувати пообіді, утім віз і досі там.

  Будинок друзів - це добровільне об'єднання киян. Люди згуртувалися ще на початку березня. Свою сторінку мають у соціальних мережах. За допомогою Інтернету притулок знайшли уже півтисячі вимушених переселенців.

  Олександра Назарова, представник ініціативи "Дом друзей": "Заставить украинское государство отреагировать на ситуацию, Не только открывать неожиданно горячую линию. А практическую. действительную. Включая их социализацию и адаптацию в регионах Украины".

  Вирішити житлове питання - це не єдина проблема з якою з тикаються переселенці. Перелік значно більший - від працевлаштування до надання медичної допомоги. З цими питаннями мають розібратися на державному рівні. Адже за підрахунками експертів, полишити півострів планує понад 200 тисяч кримців.

  Олена Махно, Ганна Рибалка та Богдан Кальченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У КМДА знайшли інвесторів для відновлення Майдану Незалежності
  Наступний матеріал
  Омбудсмен позапланово відвідає Херсон
  Теги:
  Loading...