5.ua

У Києві почали збирати експонати для музею Майдану

  У музеї Івана Гончара вже - дві сотні речей для майбутньої експозиції з Майдану. Окрім того, волонтери збирають розповіді учасників тогочасних подій.

  Чоловік: «Це - різдвяна шопка, яка стала знаковим місцем під час різдвяних свят на Майдані, вона створена сама конструкція і розписана групою львівських художників».

  Ще кілька місяців тому усі ці речі були на барикадах. Нині вони - музейні експонати. Збирати колекції, присвячені майдану, почали одразу кілька установ та організацій. А у музеї Гончара перші майданівські реліквії вже експонують.

  Ігор Пошивайло, заступник директора музею І. Гончара: «Ці речі не належать безпосередньо нам, наша місія - зберегти, а вже в подальшому вони стануть частиною майдану комплексу меморіального, і з музеєфікацією нерухомих об’єктів, тобто якимось чином треба зберегти ті стовпи прострелені, ті фасади будівель, ті речі, які в майбутньому можуть стати частиною національного меморіалу».

  Каски, каганці, щити, продірявлені кулями. А ще - плакати, малюнки, пляшки з-під «коктейлів Молотова». Усього з майдану сюди принесли зо дві сотні речей. Кажуть, найцінніші - експонати з історіями. Один з таких - фанерний щит із посланням майданцівця до матері.

  Ігор Пошивайло: «Головне не просто сама річ, головне те, що стоїть за цією річчю, оті почуття, оті емоції. Є щит, своєрідний лист на фанерному щиті - мамо, не бійся, я тебе не здам, не дам тебе в обіду».

  5 каналу вдалося знайти власника щита. Петру 22 роки, на Майдан він приїхав із Закарпаття. У такий спосіб вирішив про всяк випадок попрощатися з мамою.

  Петро Баранюк, майданівець: «Я його розрисував з хлопцями, хлопці мені помагали друзі, він стояв в палатці, палатка згоріла, це ми нову поставили, другу. ну і знайшли його десь на барикадах. Тепер хочу підійти, побачити свій щит».

  А ще на Майдані волонтери збирають розповіді очевидців. Історії фіксують на відео. Однак, кажуть, не всі ще погоджуються розповідати. Усього зібрали півсотні свідчень. А от де в майбутньому буде музей - досі не вирішили. Думки киян і майданівців розходяться.

  Днями у КМДА оголосили конкурс на проект реставрації Майдану. Прийматимуть і ідеї щодо облаштування музею. Тож запропонувати свій проект можуть усі охочі.

  Євгенія Подобна, Денис Савченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Національному художньому музеї України відбудеться виставка скарбів Межигір’я
  Наступний матеріал
  Вбито українського військового під час сутичок у Сімферополі
  Теги:
  Loading...